| Pufee a întrebat:

Baiatul de care imi place e foarte deschis cu mine. De fiecare data cand il intreb in gluma daca vrea sa ne certam imii zice:,, eu cu tine nu cred ca e posibil". vorbeste foarte mult cu mine cand iesm pe afara. Daca vreau un lucru care mi-l poate da, m-l da. Uneori cand nu stam unu langa altu si mai trag cu ochiul la el si observ ca se uita la mine. O data cand eram la el la flm l-am luat in brate ca ma speriasem din cauza unui film si mi-a zis sa iau mana de pe el si pe urma cand s-a uitat la mine si a vazut cine sunt a zis ca a crezut ca e o alta fata care era cu noi. Ce sa inteleg din comportamentul lui? El a avut o pretena de 2 ani si putin si uneori imi povesteste despre ea. Si un prieten de a lui i-a zis unei prietene ceva de genu,, sti de ce o place X pe Y?" urmat de un,, Pentru ca ii aduce aminte de fosta lui prietena". In plus cand suntem afara priieteni lui fac glume pe seama noastra.Ar trebui sa ii zic ce simt si sa ma astept la acelasi lucru din partea lui?

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Din moment ce accepti sa iesi cu el eu cred ca si a dat seama ca l placi, vorbeste cu el si spune i ce simti totusi sa auda asta din gura ta si nu mai crede tot ce auzi de pe la prieteni pentru ca nu toti iti vreau binele si inca ceva.....cred ca si baiatul de place chiar daca nu ti a zis o dar ti a aratat

| dulcykaLy a răspuns:

Ai putea incerca sa-i spui sentimentele tale happy macar nu ramai cu gandul ca daca ii spuneai poate ati fi fost impreuna... si pana la urma poate chiar iti va impartasi sentimele si veti avea o relatie frumoasa!

| alinuytza a răspuns:

Da dar daca nu vrei sa incerci dai de inteleshappy
fundita

| cainelemicut a răspuns:

Ai putea sa ii zici direct ce simti, poti sa incerci sa il faci pe el sa isi dea seama de asta sau daca iti este frica sa ii zici asta ca poate nu te place ai putea sa il intrebi de cine ii place si daca zice ca ii place de altcineva iizici ca nu iti place de nimeni si daca zice ca ii place de tine spune-i ca si tu il placi