| anonim_4396 a întrebat:

Deci e un baiat la mine in clasa care dupa ce s-a despartit de fosta a zis ca ma iubeste si ca de mult timp vrea da fie cu mine. Eu l-am refuzat si dupa ceva timp el s-a intors la fosta care l-a refuzat si ea. Acum el sta mereu dupa mine spune glume perverse legate de mine si ma imbratiseaza si tachineaza in gluma. Dar mereu am impresia ca dupa se uita la fosta lui. Ce credeti? Chiar ma place sau vrea doar sa o faca pe ea geloasa?

Răspuns Câştigător
| Negiko a răspuns:

Ca in raspunsurile anterioare, cel mai bun lucru de facut este sa il iei la intrebari. Fii serioasa si intreaba-l ce urmareste. Orice urma de ezitare il va da de gol. Daca raspunsul nu e clar concret si nu pare 100% sincer inseamna ca intentiile lui sunt superficiale si lucrul pe care il urmareste este sa isi ocupe timpul liber cu fete pe care le vede ca fiind usor de agatat. Crede-ma ca am facut aceeasi greseala ca o nesimtita am plecat de la unu sa ma intorc la altul de cateva ori doar ca sa nu ma simt singura si sa-mi satisfac nevoile emotionale/fizice. A fost o porcarie copilaroasa si inteleg ca baiatul vrea sa experimenteze cat mai multe cu fete mai ales daca e tanar. Ideea e ca trebuie sa fii clara si sa ii arati ca nu se poate juca cu tine. Poate tu chiar esti interesata de el dar facandu-ti aluzii si glume perverse nu e o cale buna de a-ti dovedi ca e un baiat de incredere. Si gandeste-te cum pleaca de la o fata ca sa vina la tine, la fel poate pleca de la tine sa mearga la alta. sper ca ti-am dar putin de gandit si sper ca ti-am fost de ajutor. Iti urez tot ce-i mai bun. Ai grija de tine! happy

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Vei reusi sa rezolvi aceasta dilema existentiala, doar daca il vei supune unui "interogatoriu" si-l vei obliga sa-ti raspunda in mod direct si foarte clar cu privire la intentiile sale, fara a-i permite sau a-i lasa posibilitatea de a evita/ocoli raspunsul transant. Succes!

| neutrino a răspuns:

Nici una, nici alta: pur si simplu el a plecat la pescuit, sa vaza ce-i pica.

| tea123 a răspuns:

Buna! Trebuie sa il intrebi care ii faza sau ce vrea sa obtina. Daca ii un baiat care obtine tot ceea ce vrea trebuie sa ii areti ca pe tine nu te "obtine" asa usor. Daca chiar te place o sa iti raspunda si o sa iti dai seama daca minte... Din cate stiu eu, baietii nu prea stiu sa minta, deci o sa iti dai seama usor. laughing)