| anonim_4396 a întrebat:

Baieti voi ce parere ati avea despre o fata care va zice ca va place, dar atunci cand va intalniti (dupa ce ati vb o data fata in fata)nu va mai priveste.(bine ca nu tot timpul de fapt atunci cand nu este singur nu aveam cm sa ii zic ceva)Plus ca daca ati vb cu ea vreo 3 luni pe mess si e din acelasi liceu cu voi, ati uita-o pur si simplu sau v-ati intreba de ce nu ati mai vb. Eventual ati rade cu baietii pe tema asta?

P. S:Sunt fata. Si asat am facut eu, iar acum a trecut aproape un an si simt ca ma sufoc fara el, as vrea macar o data sa il imbratisez.Si chiar daca acum cam 2 saptamani l-am fost intrebat ceva pe mess si mi-a raspuns, ieri cand m-am intalnit cu el nu l-am putut privi(nu stiu daca a observat ca am trecut pe langa el, adica eram la iesirea din liceu, eu plecam si el venea, eram cam multi nu aveam cum sa ii zic ceva)Nu inteleg de ce ma tot gandesc la el de atata timp, ce sa fac sa il caut? sa il sun? sa il uit chiar daca e greu(si nu inteleg de ce e greu pentru ca am vb doar pe mess si nici macar nu ne-am plimbat niciodata impreuna, el m-a fost invitat dar inainte de a ne intalni fata in fata, dupa daca eu nu am mai zis nimic, nici el nu mi-a mai zis nimic, asa ca eu atunci am inceput sa il evit. Ce pareri si raspunsuri aveti la intrebarile de mai sus si nu numai? Cum sa procedez acum? mersi all. O zi buna.

3 răspunsuri:
| Florennce a răspuns:

La inceputul intrebarii deja ma gandeam sa-ti zic ca poate ii e rusine sau poate s-a gandit mai mult la cum ar fi o relatie cu tine si probabil se gandea ca n-o sa mearga (asta fac eu ) sau poate vrea sa se lase mai greu " cucerita ". Insa citind mai departe si "intrebarea ei " am observat ca nu-i asa. deci : Incearca s-o bagi in seama tu! Si daca nu poti sa-i zici nimic. uita-te doar in ochii ei sau zambeste-i happy sunt sigura ca din ce a spus si ea ar vrea ca tu sa ii acorzi un strop de atentie! Hai incearca! Mai ales ca ea te place.Bafta! Dupa aceea sa-mi spui cum a mers! kiss

| Florennce a răspuns:

A. si sa stii ca poate i-a fost rusine de ceea ce ai fii crezut tu daca s-ar fi uitat la tine - spun asta pentru ca si eu fac cam la fel. Nu vezi ca pur si simplu te iubeste? Daca ea nu poate, fa tu primul pas.Ca n-o fii asa de greu! oh go on " Casa de Piatra! " rolling on the floor))

| consilierindragoste a răspuns:

Eu sincer cred ca nu ai cum sa te sufoci fara el nu asta tie problema ci ca nu il poti avea atunci cand vrei tu. tu ce zici e asa? si in legatura cum sa procedezi api ar trebui sa ii atragi atentia atunci cand ai ocazia sa va apropiati unul de celalalt dca nu ai nici un semn din partea lui atunci ar trebui sa o lasi balta si sa te concentrezi pe altcineva.