| ofatanormala a întrebat:

Baieti, voi va protejati iubitele cand un "prieten beat" depaseste limita cu ele? Si daca da, ce faceti? Si ce simtiti in clipa in care acela incearca sa o atinga? Sau ii trimite mesaje care depasesc cu mult limita amicitiei? Sau ii face avansuri de fata cu voi, cand ea nu da practic nici un semn ca ii place? Si te roaga insistent sa le spui sa se opreasca? Care ar fi motivele pentru care un baiat nu intervine cand se intampla aceste lucruri? Bineinteles, relatia voastra este una care tine de ani buni, iar fata a fost virgina, deci stii sigur ca doar tu ai avut-o.Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Eu imi protejez iubitele de orice si oricine, nu conteaza daca e prieten sau necunoscut.Il abordez direct ori prin vorba ori prin "datu` la ficat" depinde cat de grav este.

11 răspunsuri:
| SimonaAdina a răspuns:

Eu sunt fata si parerea mea este ca fata ar trebui sa faca acest pas, sa ii spuna ca a cam depasit limita si sa inceteze.Si daca acel baiat mai insista, atunci ar trebui sa intervi tu.Dar daca fata accepta acele gesturi inseamna ca nu o deranjeaza.

| ofatanormala explică (pentru SimonaAdina):

Nu,nu accept acele gesturi deloc, si i-am spus de multe ori sa ii faca sa inceteze, ca nu imi place sa puna altcineva mana pe mine sau sa imi vorbeasca asa cum o fac ei.

| SimonaAdina a răspuns:

Pai daca iubitul tau nu face nimic in aceasta privinta inseamna ca nu-i pasa de tine.

| cHoCollaTeFllory a răspuns:

Buna! Sa presupunem ca tu esti acea fata.
Hm. zici ca nu a reactionat?thinking
Pai, ce poti sa faci.Eu as' lasa sa treaca, daca zici ca
i iubesti, si ti-ai inceput viata sexuala cu el. Prin chestii d'astea o sa tot treci, si decat sa te desparti de iubit. Mai bine nu! Ocolestei pe baietii de genu' asta. Stai langa iubitul tau, si ai mare grija!:* Baftaaa!:*

| ofatanormala explică (pentru cHoCollaTeFllory):

Nu a fost prima data cand mi s-a intamplat, si nu doar cu un singur baiat.Eu ii spun iubitului meu de la inceput,pentru ca mai apoi nu vreau sa inteleaga gresit,chiar daca prima data,nu iau in seama,a doua oara ii spun frumos sa o lase balta ca isi pierde timpul,iar apoi a treia oara ii spun prietenului meu sa faca ceva, ca daca nu, s-a putea sa le raspund pe un ton si cu cateva replici chiar cand le e lumea mai draga.Insa el nu face nimic si ei continua.Adica,eu sunt genul de persoana care te ignora,in asemenea situatii,insa si daca ai inceput sa iti dai in petec cu mine prea mult, cu riscul ca imi iau o palma sau ceva mai grav, nu prea ma mai abtin in ceea ce priveste cuvintele si uit de buna crestere.

| cHoCollaTeFllory a răspuns (pentru ofatanormala):

Atunci draga mea, lasa-l in plata lui! Gasesti un baiat mai pentru tine. happy

| sunset a răspuns:

Uite si mie mi s-a intamplat acelasi lucru.parca ma regasesc in ce ai spus...chiar nu stiu ce sa iti raspund. poate iubitu tau are incredere in tine si de aceea nu intervine...

| ofatanormala explică (pentru sunset):

Da,insa eu ii spun ca nu mai am rabdare sa ma apar singura de toti acesti prieteni ai lui,si ca pe langa faptul ca am si eu gura si stiu sa ii raspund,as vrea sa il vad pe el ca imi ia apararea in fata lor, sa ma simt protejata de el.Dar parca vorbesc cu peretii, nu ma ia in seama niciodata.Nu stiu, poate ca sunt eu pe o parte, dar mi se pare normal ca dupa o relatie de peste 5 ani, el sa faca ceva, sa nu ma lase sa ma cert singura cu ei.Si chiar daca prezent cand cineva imi zice ceva, nu ii zice nimic.

| xDoricax a răspuns:

Un baiat nu intervine din cauza ca este si el fata ca daca ar fi fost barbat ar fi intervenit...din cauza ca ii este frica si altele. Daca nu intelege de vb buna sa inceteze ii aplici o corectie daca esti barbat si a doua zi vorbesti cu el daca continua ii mai aplici inca o corectie sa te stie de frica sa nu se mai dea la iubita ta sunt foarte multe metode dar ti-am spus-o pe cea mai scurta. Eu fac mai rau pentru ca acel ce face treaba asta nu se numeste prieten...

| YakuzaFlorin a răspuns:

Ori il deoparte si ii spui adica ii explici treaba chiar daca el o stie foarte bine sau ii zici direct : AI DEPASIT ORICE LIMITA! E imposibil sa nu inteleaga. Funda :X

| HpqLoveYou a răspuns:

Ii dai la ficat pana nu mai sufla laughing