| blablablab a întrebat:

Buna, ca un topic de barfa, am avut o poveste frumoasa de dragoste care a durat 4 ani si s-a terminat acum 2 ani (1 an de cand nu mai vorbim deloc, recent l-am si sters de la prieteni de pe Facebook, deci 0 legatura) si tot visez ca vorbesc cu el pe Facebook la modul ala de fosti care se regreta, le pare rau ca s-a terminat, asta simt eu din conversatia noastra IN VIS, emana regret straight face eu una am trecut peste desi am zis ca n-o voi face niciodata, visele vin din subconstient, daca eu am trecut peste, nu ma mai intereseaza persoana lui...de ce visez chestiile astea? thinking Sunt si multe superstitii pe tema asta, eu nu cred in ele, mai ales ca tipul are prietena insarcinata acasa deci nu ne mai impacam in veci, nicio sansa ever, adevarul e ca a si lasat-o insarcinata foaaaarte repede, s-a intamplat intre ei totul foarte repede ca si cum si-a luat relatie pansament si nah, s-a intamplat sa si ramana si acum n-are incotro decat s-o pastreze. Hai cu parerile big grin

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Chiar daca spui ca l-ai uitat, faci totusi o obsesie din dorinta de al revedea, de aceea il visezi.
Nu mai da importanta acestor vise si vei vedea ca il poti uita.
In ce privesc superstitiile mentionate de tine, sunt probabil inventate de femei disperate, care vor cu orice pret sa gaseasca o modalitate, de a intoarce acel barbat la ele.
Nu-ti fa probleme ca nu sunt sanse sa se realizabile aceste superstitii in cazul tau, doar da-i pace si nu mai fa o obsesie din el, nici macar nu mai vorbi sau scrie despre el.
Fiecare are viata lui si capitolul "relatiei: voastre s-a inchis demult, fiecare mergand pe drumul lui.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Daca eu am trecut peste. Da eul a trecut peste, dar sinele, nu.
De aceea Isus recomandă - să se lapede de sine-, ceea ce este mult mai greu. Deci nu numai de conținutul sinelui, ci de sine în total.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

De ce ai mai regreta pe cineva care si-a tras un copil nedorit?
Nu mai e acelasi om, acum e un adult plictisitor. Cauta un om normal.

| Lukasssz a răspuns:

E timpul sa mai strabati si alte cearseafuri.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Subconstientul tau iti spune ca n-ai trecut peste.

Răspuns utilizator avertizat
| Angelicc a răspuns:

Girl, sincer nici nu cred ca merită el sa fie genul ala de fost, visele sunt vise, nici ele nu au vreo însemnare în unele cazuri, iti doresc sa gasesti pe cineva mai bun și mai simpatic ca el, ai grija de tine. Trebuie sa iti dai seama că a trecut și ca uneori nu e cea mai buna soluție sa o iei de la capăt cu persoane ca el. Dar cine știe acum, nu totul durează până la infinit, poate o sa se despartă de actuala lui și bam, nu sti niciodată ce iti rezerva viitorul! laughing

| DarkAngel69 a răspuns:

Odata am fost cu o fata 8 zile si de atunci inca o visez, mi-a placut foarte mult de ea dar din pacate familia ei nu ma accepta pentru ca sunt din alt sat. Au trecut 5 ani de atunci si eu inca nu am putut sa incep o noua relatie. Dar asta este, la un moment dat ma voi muta la Slobozia si vad ei atunci...