| mimiii a întrebat:

Care este varsta potrivita pentru a`ti incepe viata sexuala?happy

Răspuns Câştigător
nony
| nony a răspuns:

Atunci cand esti sigura ca nu vei regreta acea zi.

15 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Varsta potrivita pentru a incepe viata sexuala e atunci cand intalnesti persoana potrivita. Referitor la capitolul ani 18 ani e o varsta potrivita cred din toate punctele de vedere.

auran
| auran a răspuns:

Atunci cand ai creierasul ceva mai copt... si in nici un caz la 12-15 ani...

| cioko19 a răspuns:

Buna!

Nu este un termen limita sau o varsta anumehappy.
Important e ca tu sa fi pregatit/a.
Dar cel mai indicat ar fi dupa 17-18 ani, atunci esti pregatit/a atat fizic, cat si psihic.

O seara placuta!

| lostcontrol12 a răspuns:

Sincer nu conteaza la ce varsta iti incepi viata sexuala...important e sa o faci atunci cand esti tu pregatit si fizic si moral...bine acum sa nu exageram asta nu inseamna ca de la 12 gata...sa o faci numai asa de curiozitate...nu stiu cum gandesc altii dar personal cred ca trebuie sa fi informat...sa stii ca sunt si riscuri...depinde de fiecare acum...sa fim seriosi ce poate stii o fata sau un baiat la 12 ani... ei nici macar nu realizeaza ce fac... Oricum urmarile vor fi pe masura faptelor!

| Orannginna a răspuns:

Atunci cand esti pregatit fizic si psihic pentru asta. Fizic, cred ca incepand de pe la 17 juma'-18 ani, nu stiu sigur, dar psihic...aici e adevaratul lucru serios. happy

| yoooo1990 a răspuns:

Nu exista o varsta anume pentru ati incepe viata sexuala.Aceasta viata sexuala o incepi cand simti u ca esti pregatita si simti nevoia de a face acest lucru. Dar eu cred ca ar fi bine sa incepi aceasta viata dupa varsta de 18 ani.pa pa

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Dupa casatorie.
Fiindcă plata păcatului este moartea,
Romani 6:23

http://www.gotquestions.org/sex-before-marriage.html

| dizzyizzy a răspuns:

Maxim şasă. happy

| 20pamy a răspuns:

Varsta potrivita, astfel incat sa stii sa te protejezi si sa fi constient de urmari. Dupa 18 ani (valabil si pentru fete si pentru baieti), parerea mea.

| jenny a răspuns:

Dupa 18 ani e ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ca o fata pe care o cunosc eu.la 13 ani.ca la 15 avea copil.scoala nu, servici nu, casa nu, fiindca parintii no primesc deoarece nu i-a ascultat, ca o manca tare.si se plimba cu fetita de colo colo pe unde poate si ea si probabil judeca asa; ce proasta am fost ca nu am ascultat macar un pic.asa ca... daca ai 13 ani... dai drumul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista varsta ideala. Pur si simplu se intampla. Esti pe pilot automat. Nu ai ce sa faci. Nu poti sa te joci cu destinul. Ti-as recomanda dupa terminarea liceului. Cand ti-ai asigrat cat de cat viitorul. In caz ca apar greseli... Daca ai un loc de munca sigur si viata ta este normala... Poti sa faci ce vrei. Numai sa gasesti persoana care sa merite.In general, femeile isi dau seama prea tarziu ca nu au gasit acea persoana. Poti sa-l lasi sa "rabde" o perioada pentru a vedea cum reactioneaza. In general baiatii se gandesc numai la sex. La sex inainte, la responsabilitati inapoi. E usor sa faci sex neprotejat si un copil, pentru ca asa vrea el, dar e mai greu sa cresti copilul daca tatal e iresponsabil, nu munceste si nu te iubeste. Deschide bine ochii. Vezi daca persoana e serioasa si merita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricand..atata timp cat simti ca vrei si ca esti pregatit:pe dupa 13 ani..preferabilhappy da na´fiecare cu´ale lui :d

| coxy a răspuns:

Cand esti sigura ca persoana cu care vrei sa iti incepi viata sexuala te iubeste cu adevaratwinking

| Yoana.. a răspuns:

In jur de 17-18...nici decum mai devreme...