| nnecunoscut012 a întrebat:

Bună. Care sunt primele semne ale unei sarcini? Și la cât timp apar?

6 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Burta mare

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de femeie si de organismul ei, la unele apar apar semne (greturi, varsaturi, stari de ameteala, dureri de burta), dar la unele nu apare nici un semn sau simtom, fiind perfect nromala si sa snatoasa cum era inainte, doar lipsa menstruatiei confirmand ca-i insarcinata.
Semnele si simptomele de sarcina apar dupa 3 saptamani de la fertilizarea ovulului, nu mai devreme.

| sammie a răspuns:

Mai bine fa un test de sarcina dupa 21 de zile de la ultimul contact sexual si atunci chiar stii sigur daca esti.

| FindMyName a răspuns:

Ai putea căuta pe google mai multe informații. Nu știu exact la cât timp apar simptomele unei sarcini, dar știu câteva simptome, nu si cand le ai:
- urinezi frecvent
- stare de greață/moleșeală, ești mereu obosită
- la sâni ai o presiune mai mare a durerii și sunt mai crescuți
- menstra este absentă(adică nu îți vine)

Și normal, îți creste burtahappy

| Cherciumihai a răspuns:

Sună și întreabă-ți medicul de familie. on the phone