| Geo_6329 a întrebat:

Caut de jumatate de ora si nu gasesc. Ajutati-ma cu un raspuns.Am auzit din batrani, parinti.etc.Daca faci dragoste cu prietenul, iubitul, sotul nu ai voie sa intri in Biserica? este pacat? Cat timp? Va rog sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| Prefersanu a răspuns:

Ce ai auzit nu este adevarat am avut acceasi dilema. Batranii mai ales exagereaza.Ai voie sa intrii in biserica si sa te spovedesti.In schimb nu ai voie sa te impartasesti pentru ca trupul ( painea) si sangele ( vinul ) domnului (pastita) sa nu ia contact cu corpul tau pacatos.Atata tot ce sti tu e ca 7 ani nu ai voie daca ucizi sau avortezi. Aia e cutotul altceva.

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca postezi intrebarea ta la categoria Religie o sa-ti raspunda 15-20 de persoane, cu lamuriri amanuntite!

| mgtow a răspuns:

E minciuna, inainte se spunea ca ai voie sa faci sex dupa nunta dar la cum sunt vremurile acum poti face sex inainte de casnicie.

| sebastian11 a răspuns:

Nu tu poti face sex cand vrei, unde vrei si cum vrei.
Numai nu in biserica acolo doar preouti au voie.