| Adyspeed a întrebat:

Cine stie despre cele sfinte mai multe? e adevarat ca daca faci dragoste / sex este pacat? mai ai voie sa te duci la biserica la impartasit? multumesc

Răspuns Câştigător
| claudiucop a răspuns:

In afara casatoriei e pacat impotriva poruncii a 6 a. iar daca e in cazul casatoriei si nu e cu scopul perpetuarii speciei e tot pacat @@ deci nu te poti impartasi

4 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Ai premiat raspunsul care ti-a convenit tie.Nu cei sanatosi au trebuinta de medic, ci cei bolnavi.Pacatosul are nevoie de iertare.Deci el trebuie sa isi marturiseasca pacatele si sa se lase de ele.

| justde3a a răspuns:

In biblie spune ca este pacat atat timp cat nu ai facut cununia religioasa cu ea.
Dar parerea mea e ca nu e pacat. Stai linistit o viata ai!happy. Nu ti.l imagina pe dumnezeu cum il spune in biblie adica cu o carte in fata scriind fiecare gand fapt... Important e cu ce ramai.
Acum tu alegi care e adevarata. Succeshappy!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca faci dragoste din placere e pacat ajungi in iad unde vom chefui pe vechi cu baututra si muzica nu vad de unde atat suparare stiu o vorba sa dai la inima daca cere cat mai poti / sexul este pacat daca il faci din placere / daca faci sex din placere numai ai voie sa intri in biserica ca ai comis pacatul morti

| AnonimDD a răspuns:

Da, daca nu se face cu sotul/sotia. Nu stiu ce sa zic despre partea cu biserica.