| monyk a întrebat:

ce ai crede daca ii spui persoanei iubite ` te iubesc` iar persoana respectiva iti raspunde sec `stiu`..., nici macar un `si eu` nu spune, desi pare foarte tandru?

Răspuns Câştigător
| drpopa a răspuns:

In afara de vb exista si alte moduri de a ti exprima sentimentele, adevarul este ca exista persoane incapabile sa isi exprime sentimentele fata de persoana iubita, asta nu inseamna orgoliu sau alte chestii aiurea ca nu te iubeste, ca vrea sa profite etc, pur si simplu exista undeva in subconstientul lor o experienta care ii impiedica sa fie deschisi sa isi exprime sentimentele, stii exista un proverb care spune iubirea se simte se traieste nu se explica. daca iei ca exemplu Biblia si citesti Corinteni 13 vers 1-10 vei intelege ce e dragostea, de asemenea de a lungul intregii Biblii nu vei gasi spus direct Va iubesc in nici una din pildele lui isus, dar vei vedea asta din faptele lui din jertfa lui, asa ca gandeste pozitiv iubirea inseamna multe si poate fii demonstrata prin multe alte moduri decat prin 2 cuvinte.

33 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Poate nu te iubeste si e prea devreme pentru el sa iti spuna asta!
Unii au nevoie de timp!

| Razvan a răspuns:

Nimic nu i-as zice. L-as iubi la fel si m-as gandi ca probabil nu e obisnuit sa isi exprime sentimentele in cuvinte ci in faptehappy
Tot e binehee hee

| Alisa a răspuns:

Monyk, si mie prietenul meu imi spune te iubesc, dar in ciuda faptului ca il iubesc mult de tot, nu pot sa spun cuvintele astea, si el stie, si imi este greu si sa il alint, nu am zis acele cuvinte in viata mea. EL mereu ma alinta si asa, dar eu nu pot. El mi-a zis ca o sa pot cu timpul.
Si cred ca el te iubeste, desi nu ti-a spus, depinde si de starea lui din acea clipa, dar fii sigura ca atunci cand iti spune acele cuvinte ti le spune din inima.

| catthshshshs a răspuns:

E posibil sa nu tina atat de mult la tine! E vorba de prietenul tau de care ai fost despartita o perioada?

| HBK a răspuns:

As crede ca a spus-o intr-un mod ironic menit sa te enerveze putin sa te scoata din rutina de a auzi inapoi: "si eu".

| zeeeeeex a răspuns:

Atunci cand nu simte in mintea lor incepe un maraton pentru un raspuns cat mai bun pentru afirmatia ta plina de dragoste dar in acelasi timp sa evite raspunsul evident gen"si eu Te Iubesc". Nu stiu daca as reactiona aiurea, cu toate ca m-ar deranja, pentru ca nu e obligatoriu ca iubita mea sa ma iubeasca. Daca expresia ei e una pe care o asteptam chiar daca nu foloseste cuvintele magice, e ok. Dar aici pot rasari cateva semne de intrebare pentru ca din moment ce doar unul iubeste si celalalt nu, trebuie inevitabil sa te intrebi de ce nu o face.
Ca o recapitulare... Nu totdeauna inseamna ca nu te iubeste, poate ii e frica sa iti spuna, poate chiar nu simte sau in mintile mai perverse, poate te testeaza.
Revino cu detalii si poate ajungem la o concluzie daca e ceva ce ti s-a intamplat tie. Good Luck >big grin

| Ela_PuRpLe a răspuns:

Pai m-as simti aiurea dar stii, unele persoane nu prea spun "te iubesc"chiar daca iubesc cu adevarat.Eu cred ca important este sa iti demonstreze ca te iubeste ca degeaba iti spune daca nu arata asta.

| pendula a răspuns:

Sincer nu tine la tine. Sau ma rog la persoana despre care vorbesti. E ca si cum ti-ar cere un servetel in genul " fate folositoare" e aceiasi senzatie. oricum nu cred ca il doare gura sa iti zica un amarat de " si eu " happy macar atat merita pentru sentimentele care i le oferi sau ofera.

| tim a răspuns:

Deci este un film, o poveste frumoasa de dragoste. tipa ai zice te iubesc iar el,, stiu". deci cred ca are mare incredere in tine daca zice doar,, stiu" fara sa zica,, si eu, eu mai mult, foarte mult, etc

| Sice a răspuns:

Daca acel ''stiu'' vine din partea unui baiat, este ok mai ales daca replica nu apare prea des. Daca se intampla rar inseamna ca baiatu are incredere in el si stie ce vrea si ce face, insa situatia se schimba daca replica apare des, aceasta prezentand un caz grav de egoism si indiferenta fata de persoana ta.

| silver19 a răspuns:

Pai daca zice "stiu" inseamna ca e prea plin de el laughing mai bine nu-i spune te iubesc, sunt doar niste cuvinte... eu n-am spus niciodata unei fete ca o iubesc si am avut relatii si lungi straight face

| cosm1n_9149 a răspuns:

Eu am facut chesti de genul si nu pentru ca nu iubeam persoana respectiva dar e enervant ca cineva sa iti zica din 5 in 5 min ca te iubeste! Eu unul zic mai greu,, te iubesc" si o fac doar atunci cand simt lucrul acesta nu pentru ca cineva mi-a zis ca ma iubeste.
Daca nu ai avut de a face cu astfel de persoane nu poti zice despre ele ca sunt ironici sau ca nu te iubesc, fiecare iubeste in felul lui, asta nu inseamna ca daca nu este ca tine e un lucru rau.
Si pentru cei neexperimentati as ruga sa nu isi mai dea cu parerea asa aiurea ca induc in eroare pe cel care pune intrebarea.
Vorbeste in cunostinta de cauza nu doar din nestiinta!

| nustiu_2803 a răspuns:

Poate astepta sai spui altceva sau lui ii este greu sa-ti raspunda la fel "te iubesc".
E are sentimentul acesta fata de tine, dar ii este greu sa til redee.

| iuliancico a răspuns:

Poate fi timida persoana... uneori, faptele conteaza mai mult decat vorbele. Daca iti arata si simti ca te iubeste, e suficient, zic eu

| ma cheama cum ma cheama a răspuns:

Offf...stiu cum e sad prietenul meu mereu se supara cand ii zic si eusad dar iti dai seama daca nu ii zic deloc:-sNu cred ca e ceva grav poate a fost ceva de moment, nu trebuie sa stai stresata sau sa crezi ca nu te mai iubeste sau alte chestii!

| Cool Girl:X a răspuns:

Poate intradevar.chiar stie ca il iubesti si poate nu e genu care sa spuna vb de genu "te iubesc" de multe ori poate e genu care demonstreaza asta doar prin fapte:* bft mai departe pup!

| eu_8583 a răspuns:

Intrebi! " ce stii?! " si "altceva mai stii"?

| FloryDo a răspuns:

Poate o spune ca sa te tachineze sau sa vada cum reactionezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ii e greu sa iti spuna si inapoi big grin si atunci trebuie sa zica ceva si zice a pai dada stiu asta acum hai sa vorbim despre altceva.sau poate pur si simplu ii place sa auda dar nu se gandeste ca si tie ti-ar place sa auzi inapoibig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca poate a zis asa in gluma
dar daca asa zice mai tot timpul eu cred ca nu te iubeste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as crede ca acea persoana este o fitos/a si ca te place dar vrea sa te ia la misto sa nu cunva sa zica "prietenele ei"vai ai prieten? pe ala? wsm...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate persoana respectiva nu se simte inca pregatita sa spuna "te iubesc"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga prietena, cred ca stii ca barbatii sunt in general diferiti de femei. Un sfat: intreaba-l si tu daca te iubeste, poate intr-adevar nu ii sta in obicei sa-si exteriorizeze sentimentele, stii ca este la moda sa fii "macho". Nici nu stiu ce varsta are, daca este un om care citeste, daca e un autodidact, daca are experienta in relatii. Dupa cum vezi si ceilalti ( majoritatea) au evitat sa dea un verdict. Dar inima ta ce-ti spune? Ai primit destule semnale ca sa te convinga sau sunteti impreuna de prea putin timp? Stii, se spune ca cel mai fericit esti cand iubesti ( daruiesti) si nu cand esti iubit ( primesti). E tare aiurea, nu? Dar tare adevarat. Hai zambeste, maine e 1 Martie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu sa te pretuiasca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pare intr-un fel naspa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am un raspuns dar am o intrebare ce trebuie sa faci daca iubesti o fata ce trebuie sa-i zici ca sa afli daca te iubeste si ea

| Deyuuutzaa a răspuns:

Parerea mea este ca raspunsul "stiu" nu poti sa-l zici decat in gluma daca iubesti o persoana, poate nu e sigur de ceea ce simte si nu vrea sa spuna "te iubesc" decat atunci cand simte cu adevarat.Altceva nu stiu ce sa-ti spun, oricum sunt sute de feluri de oameni si fiecare cu caracterul lui si felul lui de a actiona

| yoAmalia a răspuns:

Poate e timid.:d:dTie ti s-a intamplat asta? Daca as fi baiat nu as zice te iubesc...sunt doar niste vorbe.As sta mai mult pe langa ea. Se poate observa si asa ca te place. Cel putin eu observ:d:d. Pe scurt as trece la fapte.''Te iubesc'' sunt doar niste vorbe pe care ti le poate spune oricine.Si un rrom daca vrea sa te ademeneasca spune ''Te iubesc''. Asta e parerea mea.:d:dSper ca ti-am fost de ajutorwinking. Byebyewinkingbig grin

| tya_5588 a răspuns:

Pai in primul rand as zice ca e un nesimtit
sh apoi i as da o palmarolling on the floor
nu sth
banuies ca m as supara f tare:*