| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu prietenul meu si nu stiu cum sa echilibrez situatia si sa-l fac sa inteleaga.
Suntem de 2 luni impreuna imediat si prietenul meu a cam inceput cu mangaieri si pipaituri si mie nu-mi place.Si i-am spus ca nu sunt pregatita pentru asta etc.Nu vreau sa il supar, dar nu stiu cum sa fac sa impac lucrurile si sa ii spun intr-un mod frumos ca ma deranjeaza si ca e devreme.Da, i-am spus ca e devreme si ca nu vreau si mereu ii trageam mana cand o lua razna.Mai ales astazi o fost cam beat si o venit la mine si de abia il puteam da jos de pe mine.E urat ce face si nu-mi convine.Il iubesc si el la fel vreau sa ne tina relatia dar el sustine ca e perfect normal.Si eu la fel, dar nu acum.Consider ca daca de acum am incepe cu comportamente de genul, atunci in luniile ce vor urma, ce se va mai intampla? Ne! Eu sunt virgina, el nu.Si nici nu duc lipsa.
El pana acum a avut numai relatii de 1 saptamana doua maxim si alea pe baza sexuala.Si cu mine a zis ca vrea ceva serios, ptc ma iubeste si s-o saturat sa tot aibe pitipoance si usuratice care sa nu merite sentimente.
Iar eu am avut inainte o relatie de 1 an jumate in care numai ne-am jucat si atat.Si el stie asta.
Totodata el spune ca ar trebui sa ma obisnuiesc asa cum e el, fiind mai pervers si mai indraznet.Si il accept asa cum e, dar nu ii tolerez mainile lui care umbla peste tot.
Voi ati avut cazuri de genul? Cum ati procedat?

7 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Si el ar trebui sa te accepte asa cum esti si sa iti respecte decizia.
Din ce povestesti tu, nu prea cred ca s-a schimbat. Tot acelasi tip de relatii vrea.
Daca nu vrea sa te inteleaga, nu iti ramane altceva de facut decat sa te desparti de el.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu esti de vina ca stai cu el, m ai si bea? Ce vrei tu de la unul ca ăsta? Este clar, te vrea doar pentru sex, atit contezi tu pentru el, alta din lunga lui listă de fete, ce varsta aveti voi? Mersi.

| Doub a răspuns:

Dacă te iubeşte şi te respectă, te înţelege.

| experience01 a răspuns:

Daca simti ca ceea ce iti face iti place, lasa-l. Daca te deranjeaza, spune-i. Ce preferi?

| Lisander21 a răspuns:

E clar ca nu va potriviti. Banuiesc ca el e major, iar tu esti minora. Asa se intampla cand e diferenta asta. El vrea o relatie serioasa cu tine, dar la anii lui.ii cam lipseste sexul. Si tu vrei o relatie serioasa cu el, dar la anii tai..consideri ca e necesar doar sa va tineti de mana. Eu zic sa iti gasesti un baiat de varsta ta.

| Sfinnx a răspuns (pentru Lisander21):

E mai mic decat mine cu 1 an si 8 luni

| Lisander21 a răspuns (pentru Sfinnx):

Lol laughing) Scuza-ma atunci. Cel mai bine este sa aveti o discutie libera si stabiliti niste chestii. Daca te iubeste, iti va accepta conditiile.