| Chainsaw a întrebat:

De ce niciodata nu putem fi cu persoana iubita? Sunt cu cineva si tin la alt cineva.Defapt tin la ambii doar ca X cu care sunt acum impreuna ma jigneste uneori si ne certam aproape mai mereu.Z cu care am fost impreuna acum suntem doar prieteni dar imi zice mereu ca ma iubeste si ca vrea sa fim din nou impreuna.Imi vorbeste mereu frumos ne intelegem asa bine niciodata nu ne certam. Vorbesc ore in sir cu Z pe skype spunandu-mi ca ma iubeste si ca vrea sa jucam iar impreuna pe cand X vb mai rar cam 20-30 min.E vorba de un joc nu realitate happy.Nu inteleg dc nu pot fi cu Z, adica eu tin si la X zi la Z dar parca nu ma lasa inima sa ma despart de X si el nu tine asa mult la mine.Stiuuu nu e nimic real si nu inteleg dc nu ma pot desparti de el sad ma gandesc la Z care imi zice ca il iubesc si eu simt asta pentru el adica tin la el.Mereu ma accepta si cand ii vb urat il insel el tot pe mine ma vrea.Dar X ma cam injura uneori zice ca sunt mincinoasa ca vb cu frasu nu-s ce.Ce sa fac? Eu acum sunt impreuna cu X dar nu ma lasa inima sa ma despart de el pentru Z.laughing.Ce sa fac? Sa fiu din nou cu Z sau sa continui sa stau cu X? sad.Z are 17 ani iar X 21 iar eu 14laughing.Nu pot fi cu Z deoarece stiu ca e mai fraier si ca pot sa ma intorc la el mereu dar X nu e asa si cred ca de aia vreau sa stau cu el.x_X I can't do this anymoree! sad

7 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Ce iti faci cu mana ta. Nu te supara, dar astea nu sunt probleme. Daca il iubesti pe Z, le te iubeste, de respecta si apreciaza de ce nu esti cu el? Iar daca X se poarta urat cu el de ce nu-i dai papucii? Nu te inteleg. Din punctul meu de vedere situatia e simpla, sper sa nu te superi pe mine, dar X are varsta apropiata de mine, iar tu esti ft mica pentru el, sincer si mie imi plac baietii mai mici decat mine, stii de ce? pentru ca ii pot manipula mai usor si umbla mai mult dupa mine, pe cand un baiat de varsta mea sau mai mare are mai multa experienta si deja stie sa nu se mai lase manipulat si il respect mai mult. Tu esti un copil pentru X si te trateaza asa pentru ca pur si simplu poate, tu ii permiti e vina ta, stie ca si daca e un dobitoc tu nu o sa il parasesti, insa Z are varsta apropiata de a ta, te vede ca pe o egala. Eu zic ca solutia e una singura, sa scapi repede de X si daca chiar esti sigura ca stii la Z sa te combini cu el. Trebuie sa stai linistita si singura intr-o zi sa analizezi la rece exact ceea ce simti si ceea ce iti doresti. Evident poti face liste cu puncte pro si puncte slabe, de ce sa il alegi pe unu, de ce sa il alegi pe altu, insa aici nu cred ca are rost, e cam clara situatia.

| LolaLollita a răspuns:

Nu permite nimanui sa te jigneasca! Termin-o cu X. Incearca cu Z. Daca nu merge nici asa, apeleaza la un Y de varsta ta.

| EuSiDoarAtat123 a răspuns:

Paraseste-l pe X.Are 21 ani iar tu 14.Nu e bine asta.Si cupleaza-te cu Z la care tii, se poarta frumos cu tine si are o varsta apropiata

| Smiiiley a răspuns:

Un lucru e clar:amândoi vor să profite de tine.Te-au văzut mai lichea şi probabil că vorbesc între ei care să ţi-o pună primul.

| Smiiiley a răspuns:

Se poartă urât cu tine în joc? laughing). aham.
Întotdeauna la întrebări idioate citesc doar prima frază şi ultima.Tu înţelegi sensul cuvântului "lichea" sau oligofrenia din căpşorul tău sec te împiedică?
Sunt genul de om care e cu 10 clase peste tine. Punct.

| Chainsaw explică (pentru Smiiiley):

Asta vrei tu sa crezi happy.Din moment ce dai raspunsuri idioate la o intrebare pusa la caterinca mai mult si mai si jignesti se vede ca nu esti nici cu 3 clase peste mine.Nu te lauzi singura ca o ''retardata'' daca esti cu 10 clase nu vii sa injuri si nu te lauzi ca oricum nimeni nu te crede asa ca dai drumu' la alta masawinking.

| Octavian003 a răspuns:

Eu spun sa te desparti si sa fii din nou cu cel de 17 ani deoarece are o varsta mai apropiata de a ta si o sa va fie mai bine. Cel de 21 de ani este prea mare pentru tine.