| blue23 a întrebat:

ce ati face daca sotia(sotul), iubita(iubitul) v-ar insela? Cum ati reactiona? Ati putea sa treceti peste asta?

Răspuns Câştigător
| scufitzaneagra a răspuns:

Nu as trece peste pentru ca merg pe principiul ca cine face o data o va face si a doua oara. Daca m. a inselat o problema sau mai multe exista si daca el a ales sa ma insele decat sa discute problemele pentru a le rezolva impreuna atunci si eu pot alege sa ies din relatie cu demnitate. Poate sunt prea categorica dar chiar daca exista posibilitatea sa nu ma mai insele indoiala va ramane mereu.

18 răspunsuri:
| Cryssy a răspuns:

Buna. Ah. Mi s-a mai pus intrebarea asta si am ramas pe moment cam fara raspuns. Nu ma gandisem la asta. Dar a trebuit sa ma gandesc totusi ce s-ar intampla si cum as reactiona. Iti dai seama ca nu ti pot da un raspuns chiar exact, nu stiu ce as face exact in acel moment. Cred ca l-as intreba simplu DE CE? Si i-as spune simplu, cu durere in suflet ca imi pare rau dar asta e. Daca a cautat sa ma insele. La revedere si atat. Bineinteles ca as suferi enorm dar mi-ar trece pana la urma.sad

| ShineMe a răspuns:

Daca a facut-o doar o data e de iertat daca repeta un simplu "pa " fara explicatii.Si atat

| hamsterx a răspuns:

Clar nu! si desi se spune ca in orice merita sa acorzi o a doua sansa, daca te inseala e clar ca nu te iubeste suficient, deci mi s pare logi sa nu poti trece peste.

| yanny`s a răspuns:

In niciun caz!

| blue23 explică:

Chiar ma bucur de ceea ce a raspuns majoritateahappy nici eu nu sunt genul care iarta, prefer sa o iau de la capat cu altcinevahappysper sa nu va schimbati vreodata parerea pentru ca nu se merica sa te lasi calcat/calcata in picioare.
Cu respect, ma inclin!

| blue23 explică:

Buna, am observat ca ultimile raspunsuri sunt date ca si cum eu asi trece prin asa ceva, ceea ce nu este adevarat, am vrut doar sa vad ce credeti si ce ati face voi DACA vi s-ar intampla, deci inca o data NU am trecut prin asa ceva si nici nu vreauhappy si nu doaresc la nimeni.

| Marii a răspuns:

Nu as putea trece peste asta, de ce sa-i acord a doua sansa unei persoane in care numai pot avea incredere? O data ce sunt tradata de cineva, numai poate da inapoi, de la mine iertare nu primeste nimeni pentru asta ceva. happy

| AsU_2581 a răspuns:

Nu cred ca as putea.eu sincer as lasa balta relati si mi'as vedea de viata mea in continuare.ca daca o patesti odata se va repeta si tot asawinking

| Yly a răspuns:

Eu nu aș mai putea continua relația pentru că dacă s-a întâmplat odată se poate repeta. și cu respectu cum rămâne? ar fi doar o amagire pură

| yourfriend_1956 a răspuns:

Nu! as divorta/parasi daca s-ar intampla asa ceva!

| Gise a răspuns:

Iti dai seama ca nu o sa fiu fericita ca m-a inselat iubitul, o sa fiu DISTRUSA sad Pt ca persoana la care tin ca la propia viata ma inlocuit sad [ Dar poate ma inlocuit ca i-am dat motive, depinde si dc m-a inselat], insa poate o sa trec peste pentru ca il iubesc

| Ciupy_2848 a răspuns:

Sincer, parerile userilor sunt spuse la rece. Depinde de cat de bine va intelegeti, de cat timp sunteti impreuna, si multe alte chestii de genul asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce mai e cu mine daca ajunge sa ma insele? ar fi dureros, insa ar fi o trezire la realitate probabil happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.In niciun caz.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu gandesc mai altfel decat celelalte fete care cred ca, daca te-a inselat nu te iubeste, fetelor v-ati gandit ca poate face asta din simplul fapt ca e barbat? pana si noi, femeile mai gresim.Eu i`as da si a doua sansa daca, chiar il iubesc

| ioanacioco a răspuns:

Nu zice nimeni ca e ceva usor sa treci prin asa ceva.eu nu am patit, dar sunt convinsa ca un om poate sa treaca peste orice greutate cu putina ambitie. dupa ce plangi 3 zile intruna... o sa treca,

toate trec