| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre barbatii/femeile care isi inseala partenerul? Le gasiti vreo scuza? Care credeti ca sunt motivele pentru care o fac? Voi v-ati insela iubitul/iubita, sotul/sotia?

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

Stricto senso nu exista o scuza, cred ca barbatii inseala in general din motive diferite de ale femeilor. Barbatii inseala fiindca se plictisesc, din ratiuni mai curand sexuale, iar femeile inseala fiindca nu isi mai iubesc partenerul, deci din motive sentimentale. Desigur asta asa cum am mai spus, in general. Exista desigur o multime de barbati care inseala din motive sentimentale sau de femei care inseala fiindca nu sunt satisfacute de sot sau pur si simplu se simt atrase de un barbat mai sexy.

Lumea inseala de plictiseala, din dorinta de ceva nou in pat. Si eu am inselat dar nu din plictiseala. Am inselat fiindca nu m-am simtit iubit asa cum iubeam eu si atunci si sentimentele mele au intrat usor in declin.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da, pentru ca in trecut ea s-a simtit bine cu multi si eu am avut numai relatii stabile 3-5, merita sa o insel. Daca era corecta ziceam ca m-ar merita cumintel asa.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cei ce fac asa ceva nu au nici o scuză, deoarece ei o fac cu bună stiintă, nu fortati de cineva, iar cine face acest lucru se numeste trădare, indiferent de moitiv, că alta s au altul e m ai bună sau m ai bun decit actuala sau actualul partener, noi sunte m creati cu creier, si cu libertatea de a alege, dar din moment ce tu ca om, esti deja cu cineva nu are rost să m ai cauti in altă parte deoarece nu vei face altceva decit să rănesti sentimentele persoanei cu care esti, de multe ori cei sau cele rănite din cauza faptului că el a părăsit o pentr u alta sau ea pentru altul, sfîrsesc prin a se sinucide.

| NameHarris a răspuns:

Talentul la patwinking si poate e mai frumoasA:Ld

| xCriis a răspuns:

Ce are el / ea are si alta/altu happy. Deci ce rost are sa inselam?