| clawdya_8655 a întrebat:

ce faceti? mi era dor de voi.am si eu cateva intrebari micutze. daca iubitul/iubita v ar compara cu altul/alta v ar deranja? daca iubitul s ar baga in seama cu alte fete, doar pentru a le arata celorlalti baieti (prietenilor lui)ca le cunoaste, v ar deranja? daca iubitul are poze cu o alta tipa pe calculator, telefon v ar deranja? daca iubitul v ar inchide telefonul cu pretextul "mi e somnik, vb maine", dar el de fapt s ar duce si s ar distra cu baietii, ar fi ceva normal pentru voi, fetele? daca iubitul v ar spune mereu ca "iubita astazi iar m am intalnit cu una din fostele" nu v ar deranja? dar el de ce trebuie sa mentioneze mereu cuvantul "fostele"? astea ar cam fii mikutzele mele intrebari.cate un sfat de fiecare, iar daca nu se poate macar la una din ele.cand o sa mai am nevoie de voi am sa va caut.va multumesc tuturor ca mi sunteti alaturi macar cu un sfat.conteaza f mult pentru mine.va pup.astept raspunsuri.

5 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

M-ar deranja toate, sincer!

Si i-as spune asta de fiecare data cand imi face faze din astea!
Nu e normal; daca tine la tine nu te compara cu altele si nu te face sa suferi! Vorbeste cu el si explica-i asta!
Ahh, si daca te mai compara, spune-i asa: Du-te la aia daca e mai buna! si vezi cum reactioneaza! Intreaba-l de ce tine poze cu alte fete si o sa intelegi din raspunsul lui ce vrea! Cand mai spune ca s-a intalnit cu vreo exa raspunde-i cu : ''si ce?!''' sau ''ahh, si eu m-am intalnit cu X, si am vorbit o gramada''.
Incearca sa faci aceleasi greseli ca el, daca cu vorba buna nu se poate, caci asa n are ce sa iti reproseze, si el face la fel!

| MonicutZZa a răspuns:

1. Da, sigur ca m-ar deranja.
2. Eu sunt genul foarte gelos si posesiv, deci mai mult ca sigur m-ar deranja. Nici nu m-ar interesa de ce s-ar baga in seama cu ele.
3. Pe computer nu ar fi nimic daca le-ar avea. Toata lumea pastreaza in computer tot felul de tampenii, nu e o regula sa le si priveasca. Dar pe telefon clar m-ar deranja, ca acolo tii numai lucruri foarte importante. Si eu am sute de poze in telefon, dar toate sunt foarte importante.
4. Sigur ca nu ar fi normal. Ok, sunt eu posesiva, dar nici chiar intr-atat incat sa nu-l las sa se duca cu prietenii sau sa spun ceva legat de asta, nici nu mi-ar pasa ce-ar face ei acolo, pot doar sa bea, se pot duce in cluburi de streaptease, putin mi-ar pasa, si eu ies cu prietenele. Poatesa spuna ca iese cu prietenii si nu mai vrea sa vorbeasca la telefon cu mine.
5. Nici nu vreau sa aud de vreo fosta, nici ca exista pe lumea asta, da pai sa se vada cu ea!

| Musiclove18 a răspuns:

Buna Claudia:*Eu de felul meu sunt destul de geloasa, nu accept asa cevastraight face Nici tu nu ar trebui.De ce sa te compare cu altele, tu esti tu, ele au fost.Al meu stie ca in momentul in care se da la altele are de batut cale lunga sa ma impacestraight faceAm renuntat la multe pentru el.La visurile mele, la prieteni, la chestii morale si nu merit asa ceva.Niciodata nu ii reprosez caci trebuie sa stie singur toate astea, daca nu stie inseamna ca am trait o relaie morta.oh go onLa faza cu pozele nu pot sa zic ca ma deranjeaza. I'am verificat de mult telefonul si pc'ul.Stiu ce poze are. Da are si el poze cu foste dar sunt amintirile lui si eu le am pe ale mele. Le'a vazut, le stie.Insa ar trebui sa iti faci griji daca vezi ca apar poze noi. El are poze de cand lumea tot aceleasi nu apar tipe noi.hee heeAtunci ar fi o problema. Daca te minte e grav iubita mea:*daca vrea sa iasa cu baietii de ce nu iti zice pur si simplu ce are de ascuns? Ar trebui sa iti zica ca iese cu el nu ii somn.straight faceAl meu cand iese imi zice "Iubi vezi ca azi ies cu baietii, dar ne vedem mai dupa'masa" si ii zic ca nu ii nevoie sa aiba o zi a baietilor si zice ca nu accepta ca pe langa ei eu sunt iubirea lui.Deci,ar trebui sa iti zica chestiile care sa te faca sa te simti bine daca te iubestestraight face. Imi zice daca a vazut vreo fosta, pentru ca el considera ca daca stiu ca imi zice nu o sa imi fac griji. El asa considera ca daca imi zice nu are nimic de ascuns.Insa cand se intalneste, ii din intamplare.Nu mai iese cu ele lau suc sau ceva.Ci numai din intamplare vb 2 min si gata atat. Sper ca nici prietenul tau nu iese cu ele intentionat la cafele si de alea straight faceeu una n'as suporta asa ceva. A si nu imi zice ca se intalneste in fiecare zi o data la cateva luni poatestraight face Nu stiu draga mea:*daca toate astea ti le face esti mult prea buna pentru el:* imi pare rau ca trebuie sa zic asta:-s.Nu te merita.Ai grija de tine.Si succes in relatie.:* Pupici, nu uita ca oricand ai nevoie aici suntem prietenii de pe TPU care te ajutam oricand!

| Dydy_7659 a răspuns:

Nu mi-se par deloc normale lucrurile aste. Ori le face pentru a vede reactia ta, ori el are altceva in cap. Eu nu as mai sta cu el daca mi-ar face lucrurile astea, dar tu il cunosti mai bine... e alegerea ta. Bafta. pupic

| Lolo_3214 a răspuns:

Da m-ar deranja foarte tare toate. Atat de tare incat i-as da papuciilaughing