| anonim_4396 a întrebat:

Bunahappy ce parere aveti despre cuplurile unde ea e mai inalta decat el? ast rasp...

Răspuns Câştigător
| alexutza_4406 a răspuns:

Eu am avut cateva relatii (nu zic numarul laughing.in care eu eram mai inalta ca el, sau daca nu eram mai inalta fara tocuri, cu tocurile il intreceam. Am zis mereu ca nu e o piedica daca esti fericit si daca este iubire, dar sincer cred ca am incercat sa ma mint singura. Pana la urma relatile alea s-au terminat (nu pot spune ca din cauza aia), dar a avut totusi o mica importanta. Acum am gasit in sfarsit un baiat inalt tongue... Ahh dar sa stii ca eu am in familie, perechi in care ea e mai inalta ca el, si mi se par perechi extraordinare. .in concluzie, IUBIREA ISI SPUNE CUVANTUL!winking

12 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Din cate stiu eu, baietii se simt usor inhibati atunci cand partenera este mai inalta. Dar nu este o regula.Nu cred ca are o importanta prea mare inaltimea, totusi cred ca ar trebui sa existe un echilibru atat emotional, afectiv cat si fizic.

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Nu cred ca inaltimea, diferenta de inaltime, este o piedica in calea fericirii nimanui. Daca pe voi nu va deranjeaza sa stii ca nimeni n-o sa observe nimic. Gandeste=te ca daca ar fi asa fetele inalte si-ar gasi foarte greu un partener.

Bula
| Bula a răspuns:

Care este problema? Nu sunt destule ziare in casa? scaunel, etc? big grin
devil

| Dara a răspuns:

Cunosc doua cupluri in care doamnele au centimetri in plus( in inaltime! ) si care se inteleg foarte bine! Cu cate doi copii mari si peste 20 de ani de casnicie, ce mai conteaza parerea celor din jur? Personal, imi place ca barbatul sa fie mai inalt! Dar daca exista intelegere intre cei doi, ce mai conteaza ca ea e putin mai inalta?

| DenissaDeea a răspuns:

Eu din cate observ si vad nu cred ca ii deranjeaza sau e vreo problema inaltimea, important e sa se inteleaga si sa se iubeasca nu prea mai e important ce spun sau ce vad alti la ei in jurul lor...(parerea mea personala e normal ca barbatul sa fie mai inalt decat femeia intr-un cuplu)... dar daca exista iubire si respect e ok...

| andreutz a răspuns:

Sincer mie mi-ar placea happy

| LuS[z] a răspuns:

Mi se pare usor ilar cand vad pe strada un cuplu in care diferenta de inaltime e de peste 10 cm.insa consider ca la un moment dat nu mai conteaza ca ea are vreo 20 de cm in pluslaughing. important e ca ei sa se inteleaga bine si sa treaca peste acest complex.

| TipulVerde a răspuns:

Prejudecati obosite peste tot. Desi majoritatea crede ca e bine ca barbatul sa fie barbat, trebuie sa aiba 20 de metri si femeia un metru si-o speranta, in esenta nu conteaza nimic. Important e sa se iubeasca mult si sa fie fericiti. Caci "Nothing else matters..."

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Parerea mea este ca inaltimea nu conteaza, unde dragoste adevarata exista, ce mai conteaza inaltimea? scrie undeva ca este o iubire imposibila? nu.nu iti mai face probleme de ce spun altii sau cum te vor privii.fii tu fericita.in speranta ca ti-am putut fii de ajutor.:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va multumesc mult pentru rasp date.eram pe cale sa ma despart de o pers l care tin enorm de mult doar pentru ca el e mai mic decat mine la inaltime...va multumesc pentru ca ati impiedicat asta...prin rasp voastre...mersi din suflet...imbratisari de la sarita neamt:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna love struck eu sunt cu prietenul meu de aproape 1 an si sunt mai inalta cu aprox 5 cm decat el... nu se observa chiar asa de mult. La inceput ma simteam aiurea eu din cauza asta, dar mi-am dat seama ca nu are de ce love struck nu conteaza inaltimea greutatea sau mai stiu eu orice altceva

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hei...si eu sunt o tipa putin mai inalta decat prietenul meu, dar asta nu e o piedica in relatia noastra, chiar ne intelegem perfect, ne respectam unul pe celalat, si ne iubim neconditionathappy