| SERIALS a întrebat:

Ce parere aveti de cuplurile de acelasi sex?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Sunt persoane perfect identice cu orice al individ cu o singura deosebire care este de natura genetica si din acest motiv ei nu sunt raspunzatori ca orientarea lor sexuala este diferita de cea a altor indivizi. Din acest motiv, fiind persoane cu exact aceleasi drepturi legale ca orice al individ, orientarea lor sexuala nu ar trebui sa fie analizata, discutata, comentata sau sa intereseze pe absolut nimeni.

26 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

In viata lor particulara pot sa faca ce vor, nici Ceausescu nu le-a facut nimic daca nu se manifestau in public. Vomit cand vad parade si cer " drepturi ", sunt niste unelte manipulate ( nu singurii ) de cei care conduc lumea din umbra pentru distrugerea omenirii. Argumentele lor sunt penibile si perverse.

| BlackRose03 a răspuns:

Nu-i suport. laughing

| SERIALS explică (pentru BlackRose03):

De ce? big grin Doar nu iti fac nimic big grin

| BlackRose03 a răspuns (pentru SERIALS):

Stiuu,dar nu e normal. Urasc anormalul. tongue
Sunt toti la fel, nu ii poti judeca pentru orientarea sexuala, dar pur si simplu nu imi place ca oamenii au ajuns sa sfideze legile naturii.

| SERIALS explică (pentru BlackRose03):

Se intampla multe chestii in lumea asta, cred ca peste ani vor fi considerate absolut normale relatiile si cuplurile homosexuale, doar este nevoie de timp.
Asa cum a devenit normal fumatul, bautura, si multe altele (desi in biblie se zice ca nu e bine asa ceva)

| BlackRose03 a răspuns (pentru SERIALS):

Sper sa nu apuc acele vremuri...sa vad doi baieti cum isi baga limbile unul in gatul celuilalt, in fiecare parc sau colt de strada. laughing

| SERIALS explică (pentru BlackRose03):

big grin eh, lasa-i in apartamentul lor sa faca nebunii, nu in parc big grin

| August99 a răspuns (pentru BlackRose03):

E perfect normal. Anormal e modul tau de a privi lumea. happy

| BlackRose03 a răspuns (pentru August99):

Nu cred.Anormal e ceea ce fac oamenii in ziua de azi.Modul meu de a privi lumea(actiunile oamenilor) e ceva normal.Nici animalele nu fac asta decat in situatii de criza.Pana acum cativa ani casatoria intre persoanele de acelasi sex era respinsa de lege.In Romania nu e permisa. Daca tu crezi ca este ceva normal, modul tau de a privi lumea e mai anormal ca al meu. happy
Adica, de cand sfidarea legilor naturii e ceva normal? big grin
Parerea mea, nu te-a pus nimeni sa zici aceasta prostie si sa te bagi. laughing

| SERIALS explică (pentru BlackRose03):

Apropo cand eram mai mic am vazut 2 caini masculi cum si-o trageau, eu si verisorii mei ne radeam de ei big grin Nici un pic de demnitate si respect din partea lor, o faceau de fata cu noi, nerusinatii.

| BlackRose03 a răspuns (pentru SERIALS):

rolling on the floor

| August99 a răspuns (pentru BlackRose03):

Mai bine taci

| BlackRose03 a răspuns (pentru August99):

A intrebat ce parere avem despre aceste persoane.Asta e parerea mea, nimeni nu e perfect.Fiecare cu parerea lui.De ce imi zici mie sa tac daca tu te-ai bagat si m-ai contrazis? Tot eu trebuie sa tac? Data viitoare accepta si punctul de vedere a altor persoane, fie ca iti place sau nu in loc sa comentezi.Mie nu imi place sa contrazic, fie ca parerea lor e gresita sau nu. happy

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru August99):

Ok, se stie, fiecare vrea sa-i fie respectata parerea. Unii vor sa schimbe pareri, sa convinga dar nu au argumente. Experienta demonstreaza ca multi au pareri nu tocmai obiective ( asta inseamna de fapt " normal, nu?) din lipsa de informatii, poate si de indrumare, mediul care nu-i avantajeaza. Eu te intreb doar ce intelegi tu din acest clip, vreau sa stiu cum interpretezi.
https://www.youtube.com/watch?v=nmVn-B6jCos

| andreia67 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Orice persoana este/poate fi ceea ce simte ca este. Nimeni din afara nu poate sti mai bine decat persoana in cauza. Eu, din afara, pot sa nu fiu de acord cu treaba asta dar asta nu imi influenteaza viata cu nimic. Clipul este despre "identitate de gen" si "expresie de gen" dar sunt interesante raspunsurile. Nu are legatura insa cu intrebarea initiala.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru andreia67):

De acord, cei care nu vad mai departe de varful bocancilor din raspunsurile mele nu inteleg nimic. Dar nu trebuie sa inteleaga toata lumea, sau nu acum.

| andreia67 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Pe undeva te inteleg, vezi problema din afara, anumite simptome recunosc ca le-am avut si eu dar aveam scuza ca eram inainte de 1989 si atunci nu discuta nimeni despre subiecte LGBT desi am citit niste articole in Paris Match care m-au impresionat profund. Spuneam ca "orientarea sexuala" si "identitatea de gen" sunt notiuni distincte si nu trebuie confundate si amestecate intre ele. E normal sa-ti fie frica irationala de lucruri pe care nu le intelegi. As indrazni sa intreb cate persoane LGBT cunosti personal, probabil niciuna sau foarte putine si doar superficial.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru andreia67):

Nu ma intereseaza ce fac persoanele LGTB in particulat am spus. Multi pot fi incadrati bine in societate si functioneaza normal, pana la liniuta care nu trebuie trecuta. Sexul de oricare ar fi el cat si sentimentele sunt un lucru intim nu de facut parade. Cine mai stie cate ceva despre curente cum sunt cel, Hipy, feminist, revolutia sexuala, stie ca au fost finantate si puse in slujba unor grupuri de interese ascunse. Traim vremuri in care pe toate planurile se incearca rasturnarea valorilor traditionale si sanatoase si la fel cum s-a intamplat in trecut implicatiile sociale, economice, demografice sunt si vor fi catastrofale. LGTB sunt doar o masa de manevra si un cap de pod pentru a deschide poarta altor nenorociri care se urmaresc a fi puse in aplicare. Daca esti informat si poti face conexiunea intre toate cate se petrec nu poti ramane orb sau sa fii partizanul lor. Neo-marxismul inseamna revolutie continua, dar trebuie sa stii ce a scris Marx.
http://www.yogaesoteric.net/content.aspx?lang=RO&item=10664
https://www.youtube.com/watch?v=auW-M0sNLIU&t=6s

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru andreia67):

" frica irationala de lucruri pe care nu le intelegi ". Hai sa fim seriosi, daca ai cel putin 2 neuroni iti dai seama ca articolele si argumentele lor sunt bine ticluite. Pentru oamenii rationali si de bun simt nu e greu sa le demonteze. In primul rand unde mai avem noi loc de inclus democratia si constituria daca minoritatea dicteaza majoritatii? Irationalitatea este la cei care se lasa pacaliti de manipulari psihologice despre care cei multi nu prea cunosc mare lucru. Ele aduc argumente de tot hazul ca ce mari avantaje ar avea societatea de pe urma lor ( de parca de asta nu merge lumea cum trebuie ) si apeleaza la emotii. Pentru cine stie empatia e buna pana la un anume punct, dincolo e prostie. Greata cea mai mare care o am este ca suntem pusi sa iubim cu forta o categorie de oameni, carora nimeni pana acum nici macar nu le-a purtat de grija ( sambetele adica ) si nici atat nu i-a urat sau marginalizat atata timp cat au fost decenti. Daca te apuci sa faci tam-tam e altceva. Du-te si lauda-te zilnic cu performantele tale sexulale ( hetero ) si ce bine iti e si ce valoros esti samd sa vezi cum produci greata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi sunt indiferente, nu ma deranjeaza cu nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine nu ma deranjeaza cu nimic.Fiecare are dreptul sa faca ce vrea.

| August99 a răspuns:

Nu exista normal sau anormal. E doar un concept, e parerea fiecaruia. Cuplurile de acelasi sex sunt ca oricare alt cuplu. Nu iti alegi orientarea sexuala.

| andreia67 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Nu are legatura cu intrebarea dar foarte interesante raspunsurile.

| A02Sniper a răspuns:

Fiecare face ce vrea, e democratie.rolling on the floor

| A02Sniper a răspuns:

Nu vi se par sexy lesbiencele?rolling on the floor