| andreeatisca a întrebat:

Ce se intampla daca faci sex la menstruatie?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul multor femei este acea perioada a ciclului menstrual in care dorinta sexuala poate fi cea mai intensa deoarece pentru unele dintre ele zilele de menstruatia reprezinta perioada in care libidoul creste si atinge valori maxime. Este recomandat ca barbatul sa foloseasca prezervativul in timpul sexului pentru a se preintampina orice posibilitate de a transmite partenerei o infectie bacteriana deoarece in aceasta perioada canalul din cervixul este "larg" deschis catre uter si spre ovare. Unii prefera sa faca sex neprotejat deoarece in perioada menstruala pot ejacula fara restrictie in vagin, acest lucru devenind posibil fiindca atat probabilitatea cat si posibilitatea formarii unei sarcini este foarte mica, sub 3-5%.

| OnuOnulică a răspuns:

Da, se poate întâmpla așa zisul miracol de sarcină. În rest în afară de boli prin trasmitere sexuală nu se mai îmtâmplă nimic.

| aXy99 a răspuns:

Nimic special.