| bella19 a întrebat:

Buna:*.Chestia e ca sunt indragostita de un tip...dar vreau sa zic chiar indragostita. Si am iesit un timp si apoi mi-a zis ca vrea sa fie sincer cu mine si ca nu poate continua asta pentru ca are probleme si nu vrea sa imi faca rau.Nu am fost intr-o relatie dar totul decurgea intr-acolo. Iar acum ma ignora cand ne vedem.Nu prea are rost sa-mi spuneti sa-l las in pace pentru ca stiu oarecum ca asta ar trebui sa fac. Insa sunt genul de persoana care sta cu mainile in san, mai ales cand mai umbla inca vreo 2 dupa el. Ideea e ca as vrea sa ii spun ceva, insa nu stiu ce...Un ajutor?

5 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Poate băiatul e agasat de fete, dar poate nu e genul lui. Vorbeşte cu el şi întreabă-l ce probleme are.Deşi nu prea ai ce face cu el dacă face drame, precum femeile.

| corbulalbrosu a răspuns:

Trebuie sa intelegi ca dragoste cu de-a sila nu se poate.Gestul lui de a-ti spune direct ca nu mai doreste continuarea prieteniei este de salutat. Consider ca ti-a ranit orgoliul refuzul lui oarecum imprevizibil insa nu ai de ce sa tii dusmanie pe el, macar a fost cinstit, integru si nu te-a tinut intro minciuna.Da dovada de demnitate si nu te cobora la nivelul unei persoane ranchiunoase cu sufletul schimonosit de ura. Incearca o alta relatie cu cineva care sa aiba sentimente reale fata de tine alaturi de care sa te simti pretuita si mai ales fericita.

| SkyPilot a răspuns:

Daca ti-a spus si care sunt problemele, gseste un mod prin care sa le faci sa nu va stea in drum si vorbeste cu el.

| AirănMeidăn a răspuns:

Probabil place pe altcineva. Incearca sa uiti de el.

| MicutttaDeTot a răspuns:

Pai, incearca sa comunici cu el, sa nu il lasi sa plece. Sa fi putin retrasa, dar putin si autoritara, o sa ii placa mult... Eu zis sa vorbesti cu el sa v-a intalniti din nou, incearca sa faci glume cu el, fa multe poze cu el... Cand te intreaba ceva, gandeste-te bine la raspund ii dai, trebuie sa fie unul inteligent si bine gandit. Dar trebuie sa te distrezi, asta conteaza. Sa fi cat mai naturala
Bafta!