| Benny_4405 a întrebat:

Cine ma lamureste si pe mine cum e cu ciclul la femei... sunt riscuri sa ramana gravida cand se afla in acea perioada sau 10 zile dupa...sunt cam afon la asa ceva big grin cine imi explica mai amanuntit? dau fundoi!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. cand este in perioada menstruatiei sansele de-a ramane insarcinata sunt ft mici sau chiar absentehappy, iar apoi dupa 3 zile sunt la fel de scazute sau inexistente happy [si inainte cu 3 zile). Apoi de la 3zile in sus pana la 10 zile -sansele tot creschappy

2 răspunsuri:
| blue-star a răspuns:

Fata poate ramane insarcinata chiar si daca este sau nu in perioada aia, deoarece atunci cand spermatozoizii intra in vagin, ei sunt foarte numerosi si pot ajunge la ovul.
cel mai bine este sa folositi prezervativ cand faceti sex si gata grijile.
bafta

| liveforsport a răspuns:

3-4 zile dupa ce are ciclu fii sigur ca nu ramine insarcinata (se numeste perioada sigura)