| IzZabela119 a întrebat:

cine ma poate ajuta si pe mine? Mie imi place de cel mai bun prieten al fostului meu iubit, fostul meu stie ca imi plece de prietenul lui. Baiatul de care imi place( prietenul cel mai bun al fostului) are prietena ( iubita). Si am pus tot pe un prieten sa-i spuna ca eu il cam simpatizez, si imi cam place de el, deoarece eu nu am avut curajul sa-i scriu niciodata. si el a raspuns cu asta. " si mie imi place de ea cu un zambet pe buze si ce buna ii " Eu ce as putea intelege din asta? Si precizez din nou ca acest baiat are prietena si precizez ca are 24 ani! FUNDA cine imi poate explica aceste randuri, si dupa pacerea voastra ce ati face?

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Probabil ca esti buna, dar nu ne-ai spus cati ani ai tu si cati prieteni are fostul iubit. Dar totusi, fostul tau iubit nu si-a dat seama cat de buna esti?

| IzZabela119 explică (pentru neutrino):

Fostul prieten are 20 si eu am 15, iar prietenul cel mai bun al fostului de care imi place mie are 24, dar nu pare. Toata lumea spune ca sunt buna! sad

| UrsuletuChocolatiu a răspuns:

Asa vorbesc baietii, clar se simte atras de tine, dar probabil are o retine din cauza prietenului lui, care e fostul tau. Cred ca de asta nici nu o ia ca pe o posibila relatie si continua cu prietena lui. Acum nu te poti astepta sa o lase pe ea pentru tine pentru ca cu ea are deja o relatie, poate sunt implicate sentimente, obisnuinta etc. Dar el stiind ca tu il simpatizezi totul ramane la mana lui, tu nu te poti implica prea mult avand iubita el pentru ca nu ar fi frumos sa te bagi si ar fi si riscant pentru ca baietii nu sunt cinstiti si schimbatori si apoi tu ai pica prost. Daca fostul tau iubit nu e deranjat de asta iar baiatul de care iti place nu are nicio problema ca esti fosta iubita a prietenului lui si se desparte de prietena lui dar nu pentru a incerca ceva cu tine si apoi te-ar cauta ar fi totul perfect. Nu te garbii, stai si analizeaza totul. Succes!