| IzZabela119 a întrebat:

cine ma poate ajuta si pe mine? Mie imi place de cel mai bun prieten al fostului meu iubit, fostul meu stie ca imi plece de prietenul lui. Baiatul de care imi place( prietenul cel mai bun al fostului) are prietena ( iubita). Si am pus tot pe un prieten sa-i spuna ca eu il cam simpatizez, si imi cam place de el, deoarece eu nu am avut curajul sa-i scriu niciodata. si el a raspuns cu asta. " si mie imi place de ea cu un zambet pe buze si ce buna ii " Eu ce as putea intelege din asta? Si precizez din nou ca acest baiat are prietena si precizez ca are 24 ani, dar nu pare de 24, si este foarte linistit iar eu 16 ani! FUNDA cine imi poate explica aceste randuri, si dupa pacerea voastra ce ati face?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Prietenii fostului tau iubit sunt absolut tabu, adica sub nici o forma nu poti avea o relatie cu ei. Poate doar sex de ocazie sau contra cost daca poti accepta asa ceva. Toata lumea stie ca nici o persoana cat de cat normala nu ar accepta nici o relatie cu prietenii fostului partener, dar totusi tu i-ai transmis ca esti dornica de asa ceva. iar el a raspuns: e buna, merge de o aventura sexuala scurta, de placere, fara complicatii. daca asta iti doresti, mergi inainte. daca nu, cere-ti iertare si uita-l. iar in viitor comporta-te cu putina demnitate. daca tu nu te respecti pe tine absolut deloc si te comporti ca ultima femeie de consum, nimeni altcineva nu te va respecta. Nu mai crede in telenovele, unde femeile se prostitueaza larg iar apoi vine unul si le iubeste cu adevarat pentru ceea ce au in suflet, asa ceva nu exista. Cum te comporti, asa vei fi catalogata si tratata.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Daca actuala lui ar fi in locul tau si invers te-ai simti bine? eu cred ca iti place sa strici relatii, s-ar putea sa n-ai parte de fericire daca asta vei face mereu, asta se numeste invidie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca esti buna de o tura. happy Si nu una de cartier.

Stai in banca ta daca tot are prietena.

| trixiiie a răspuns:

Pe șleau: ce ție nu-ți place, altuia nu-i face. Nu te amesteca în relația lor. Băieții greșesc, dar fata aia ce vină are să sufere?
În plus, după cum a zis cu „ce bună îi" am impresia că s-ar traduce cam așa: „aș... o dată". Prin „o dată" se înțelege că doar o dată, apoi pa.
Stai în banca ta.

| CartoonN a răspuns:

" si mie imi place de ea cu un zambet pe buze si ce buna ii "...E baiat,realizezi ca daca nu erai tu si era o alta tipa ar fi spus cam la fel,nu? Ideea e ca, nu-i ok sa te bagi in relatia lui, pune-te in locul fetei aceleia.Iar el daca era un tip cu capul pe umeri, n-ar fi spus ca te place si ca esti buna in conditiile in care el are deja o relatie. Daca ai fi cu el, n-ar face asa si cu o alta fata? Ai 16 ani, esti micuta probabil ca nu iti pasa de detaliile astea, iti place de el si punct, dar evita sa suferi. Pune geana pe geana in seara asta si gandeste-te mai bine, nu te inhama la probleme. Bafta! happy