| Diana_Iulia_1997 a întrebat:

Copii, am o mare problema va rog ajutati-ma acum un an am avut un incident neplacut cu fostul meu prieten mama mea si un coleg din clasa straight face, Cand m-am despartit de fostul meu prieten ( Alex) nu a acceptat ideea asa de usor, iar acel coleg (Bogdan ) ii placea mult mult de mine, Alex a aflat s-a enervat si a inceput sa-i bage mamei pe gat minciuni si prosti, care nu-s deloc adevarate sad, A trecut mult de atunci mie imi place de baiatu asta (Colegul meu), Ca sa o spun mai pe scurt vreau sa ma comb. cu acesti baiat, dar mama e total impotriva lui din cauza unor minciuni spuse la nervi! Dati-mi sfaturi. Ce sa fac? sad De obicei ii spun mamei cand imi fac un nou prieten da de data asta mie foarte frica ca v-a reactiona urat. Cum sa o conving ca s-a schimbat? ( cu toate ca n-a facut nimic da asa crede ea)... Nu stiu ce sa fac, ajutor!

Răspuns Câştigător
| DeeaMarry a răspuns:

De ce nu ii povestesti si ei exact ce ne-ai povestit si noua?
La urma urmei tu esti fiica ei, pe tine o sa te creada! Stie si ea cum e cu gelozia la varsta asta, trebuie doar sa ii acorzi putin timp sa isi dea seama ca fostul tau prieten e gelos(timp in care sa insisti cu parerile tale).

5 răspunsuri:
| EllaBella11 a răspuns:

Iubirea este cea mai inalta fericire la care poate ajunge omul, caci numai prin ea cunoaste ca el e mai mult decat el insusi, ca e una cu totul.
Eu zic sa ii zici mamei adevarul. Pentru ca, in iubire nu poate exista MINCIUNA.
SUCCES:* funda?

| CadeamiarMaseaua a răspuns:

Nu ii spune ca s-a schimbat nu cred ca va accepta. Poti sa ii spui ca alex e un turbat si a spus asta ca sa nu fii cu colegul.laughing..si gata vezi ce zice...

| Diana_Iulia_1997 explică:

Am uitat sa mentionez, DAU fundita`:O3.

| Diana_Iulia_1997 explică:

Va multumesc, tuturor pentru sfaturi!

| Paula155 a răspuns:

Hmm, pai incearca sa il prezinti mamei tale pe acest baiat incat sa isi schimbe parerea. Dar tot odata incearca sa ii povestesti comportamentul lui numai printr-o iesire pe care sa i-o povestesti, ca sa se convinga ca a tras concluzii pripite si ii mai poti spune tot adata care e faza cu baiatul care i-a spus toate astea ( toate minciunile) happySucces!