| ciufuliiciii a întrebat:

cred ca m-am indragostit >:" Baiatul e super dragut si e in acelasi liceu cu mine, dar cu un an mai mare ca mine. La inceput nu prea am vrut sa il bag in seama, adica nu stiam ce sa ii spun, dar ieri mi-am facut curaj si l-am intrebat ceva pe facebook si i-am zis ca l-am vazut prin liceu... Dupa ziua de ieri mi-am schimbat total parerea am crezut ca e un inganfat si fitos, dar nu e deloc asa, si in plus venise vorba de balul care se organizeaza anul asta in liceu si mi-a spus ca e pacat ca nu am participat ca sunt frumoasa. Acum nu vreau sa imi fac mari sperante doar pentru un cuvant, deci cum as putea sa-i mai vorbesc sa il fac cumva sa ma placa, sau macar sa ii dau de inteles ca il plac.Dar nu vreau sa ii spun direct, nu vreau sa fiu refuzata! Dau funda :*

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Pentru inceput e important sa deveniti amici, mai deperte vei vedea ce va fi...

| Georgi2011 a răspuns:

Vorbeste mai mult cu el, cunosteti-va mai bine si apoi poate o sa te placa si el deveniti prieteni!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt doar vorbe.ce ti-z zis e doar sa te bage in seama, nu neaparat ca te place...

| ciufuliiciii explică (pentru anonim_4396):

Pai tocmai stiu asta, eu vreau sa ma placa de aceea cer un sfat, pentru a sti cum sa-l fac sa ma placa.

| xJustJuss a răspuns:

Pai,ai putea sa ii dai anumite semnale[Petrece mai mult timp cu el si vei ajunge sa il cunosti cu adevarat]Te sfatuiesc sa stai 2 luni pe langa el, Sa vezi comportamentul si restul, iar dupa iti faci curaj cu o sticla de Stalinskalaughing [Glumeam], Daca nu iti zice el, ii zici tu.

| valikc21 a răspuns:

Deci in principiu nu trebuie sa te grabesti uni baieti sunt timizi si nu vrei sal speri asa ca fa impresie buna si incearca sal atragi