| anonim_4396 a întrebat:

Am inceput liceul in Coreea de Sud acum 3 luni, dupa examene si tot. Toate bune si frumoase pana cand am intalnit un baiat cu 2 ani mai mare care ma zapaceste! El e genul baiatului rau care baga spaima in toata scoala,cu adeptii lui care sunt toata ziua dupa el.
Sa va spun totul de la inceput. In prima zi de liceu (a fost prima zi doar pentru mine,fiindca in Coreea scoala incepe normal in martie,dar na,eu am vrut liceu in Coreea) imi purtase-m uniforma asa cum se cuvine,fara nici un accesoriu, nimic. Insa in prima mea zi,vazusem multe fete care fie nu isi poartau uniformele fie le accesorizau. Asa ca si mie mi-a trebui sa schimb ceva la uniforma,mi-am pus sclipici aici si acolo pe uniforma. A doua zi,cand am ajuns la scoala,eram la intrare si vine el cu motorul lui si se opreste fix langa mine(nici nu vreau sa stiu daca are sau nu carnet pentru chestia aia). Isi da casca jos,se uita la mine de zici ca am venit de pe marte,si cand l-am intrebat de ce se uita asa,a ranjit doar. Dupa aceea, apsentase cateva zile si cand venise inapoi incepuse sa ma strige 'printesa'. L-am intrebat de ce printesa,cand pe mine ma cheama Ae Sook(nume pe care i l-am spus si pe litere). A spus ca e din cauza sclipiciului de pe uniforma,asa ca l-am dat jos. Da' de unde,ca tot asa ma striga si cu slipici si fara.
Din cauza lui, sunt fete care se i-au de mine ca le-am furat iubitul, de m-am apucat sa le injur in romana pe alea, de se uitau la mine ca boul la poarta 9!
Nu cred ca ma place,ca toata ziua are fete dupa el,si nici nu pot sa spun unui professor,pentru ca intregii scoali ii este frica de el. Mai nou,cand ma vede isi mai si pune mana in jurul umerilor mei,sau ma mai trage usor de par.
Intr-o zi,nu avusesem chef sa stau in cantina sa mananc, asa ca m-am dus afara, imi gasisem un loc mai umbros sub un copac si m-am asezat acolo. Dupa 5 min venise si el,dar nu scosese nici un cuvant,doar se uita la mine. Nici eu nu am zis nimic,si dupa ce terminasem de mancat,am dat sa plec dar el tot acolo era,zici ca era in transa. Asa ca am mototolit hartia de la sandvis si i-am aruncat-o in cap,si parca revenise la realitate. Se uita in jur,dupa cel care aruncase dar cand m-a vazut se rosise,s-a ridicat repede si a plecat. Asta a fost vineri.
Nici nu stiu ce sa cred despre el. AJUTOR LUME! Ce sa fac? Adica ori e rau,ori e aerian,ori e dragur ori e neindemanatic! Ma place sau doar ii place sa ma necajeasca?! Voi ce ziceti? Adica e dragut,dar ma scoate din sarite, si daca nu ma place nu are rost sa imi fac sperante sau sa incep sa il plac calumea.
FUNDA happy
P.S : scuzati greselile, m-am obisnuit cu coreana un pic cam mult si de romana am cam uitat.

9 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Vino naibii in Romania mah ping-pong!

| AtateaConditii a răspuns:

Astia chiar se poarta ca in animelaughing.

| Nanami利 a răspuns (pentru AtateaConditii):

Si eu m-am gandit la asta cand am citit laughing

| cosmina92 a răspuns:

Waaa ce dragut big grin Credeam ca asta se intampla doar in aniem sau dramehappy Eu cred ca te place, dar din cate stiu eu astiaticii sau cel putin corenii isi exprima putin mai greu sentimentele in comparatie cu noi... Eu te sfatuiesc sa incerci sa comunicii tu cu el, sa va cunoasteti, etc big grin

| az123 a răspuns:

Poti primi multe variante, dar pe care o vei accepta..., va depinde de ceea ce doresti sa auzi si poate intr-o oarecare masura cum doresti sa se comporte cu tine.
http://www.jw.org/......intalniri/
http://www.jw.org/......-potrivit/
cele bune

| MiyukiChan a răspuns:

Povestea pare inventata si dubios de penibila. Crezi ca viata e ca in kdrame? Da..si eu mi-as dori asta.

| Andrei_Daniela_1974 a răspuns (pentru MiyukiChan):

Eu una nu cred nimic din ce ai zis..adică faci scoala în Coreea.și tu te mai crede în drame ca nu ești...și pe pune ce naiba vreți sa faceți în Coreea ce credeti ca o sa ajungeți niște mari kpoperi sau ce va asigur nu o sa se întâmple

| JHope a răspuns:

Stiu ca raspund dea bea acum, dar cum ai reusit sa faci scoala in Coreea, te-ai mutat cu familia? Cum e scoala in coreea, e greu, ador coreea mi-as dori sa locuiesc acolo dar na. Si o sa locuesc sunt sigura de asta, imi poti spune cu e acolo, viata ta s-a schimbat de cand locuiesti in coreea?

| YeongEunBi a răspuns:

Salut! Stiu ca este ciudat ca pun doar acum aceasta intrebare, insa cum de ai ajuns sa faci liceul in Coreea de Sud? Ai primit vreo bursa sau cum? Si eu imi doresc foarte mult sa fac acolo liceul, de aceea ma intrebam cum ai ajuns acolo
P.S. sper ca o sa vezi aceasta intrebare