| anonim_4396 a întrebat:

Cred ca sunt bisexuala. Ma simt atrasa de femei dar si de barbati. Acum 2 saptamani am fost la casa unei prietene si intre prietenii ei era si o fata. De cand am facut cunostinta parca a fost ceva conexiune. M-am bagat in seama cu ea, am tot intrebat-o unde sta, de unde se cunoaste cu prietena respectiva si asa mai departe. Dupa putin timp au mai aparut niste prieteni printre care si un baiat care o cunostea pe fata de care imi place. Vorbea tot la misto si vorbea aiurea catre ea, parea sa ii amuze pe toti, mai putin pe mine. Fiind toti la masa, m-am uitat de cateva ori la ea, cred ca si-o dat seama fiindca si ea se uita la mine. Si-au facut o poza fetele si eu eram pe scaun in spatele ei, ea era cu spatele dar se uita cu coada ochiului sa vada daca ma uit la ea. Cand s-a intors la mine, i-am zambit si mi-a zambit si ea. Am facut rost de Fbku' ei. I-am spus ca nu mi-a prea placut cum vorbea tipu' ala cu ea. De Sf. Maria i-am zis ca trebuie sa dea de baut si a zis ca imi da, ma asteapta la ea. Bineinteles acolo a ramas conversatia pentru ca nu am mers. E doar politicoasa, curioasa sau poate sa ii placa de mine? Sa mai vorbesc cu ea sau sa o las asa? Poate se deranjeaza.

Răspuns Câştigător
| Anothergirl22 a răspuns:

Nu cred că ai nimic de pierdut daca încerci happy mai bine să-ți pară rău că ai făcut un lucru, decât să regreți că nu l-ai încercat. Poate e și ea atrasa de tine și te place, poate ai noroc doar de câteva nopți petrecute împreună. n-ai de unde sa știi ce o sa se întâmple daca nu încerci

| Anonim13912 a răspuns (pentru Anothergirl22):

Stiu ce zici, de multe ori am regretat ca n-am facut ceva. Problema e ca avem o prietena in comun si mi-ar placea sa stie ca imi plac fetele sau dupa aceea sa-mi aud povesti prin sat si chestii dinalea. La sat e mai nasol, din asta as vrea sa fiu mai sigura pe toata treaba.

12 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Ai fi mai fericită dacă ai lăsa fetele în pace.

| Anonim13912 a răspuns (pentru ania):

Zi zau? Sti tu mai bine despre fericirea mea, ha?

| ania a răspuns (pentru Anonim13912):

Creatorul știe mai bine pentru ce ne=a proiectat organele sexuale.
Mânia lui Dumnezeu se descoperă împotriva orcărei necinstiri a lui Dumnezeu. Dumnezeu i=a lăsat pradă necurăției, să urmeze poftele inimilor lor, așa că își necinstesc singuri trupurile. Dumnzeu i/a lăsat în voia unor patimi scârboase. căci femeile lor au schimbat întrebuințarea firească a lor într-una care este împotriva naturii, tot astfel și bărbații au părăsit întrebuințarea firească a femeii și s=au aprins în poftele lor unii pentru alții și făptuiesc bărbat cu bărbat lucruri scârboase și au primit în ei înșiși plata pentru rătăcirea lor (poate sida, etc). și măcar că știu hotărârea lui Dumnzeu că cei ce fac astfel de lucruri sunt vredinici de moarte, totuși ei nu nimai că le fac, dar și găsesc de buni pe cei ce le fac (Romani 1)

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca ai primit ''oficial'' invitatie sa va intalniti acasa la ea (''a zis ca imi da, ma asteapta la ea''), intr-o astfel de situatie o persoana civilizata si educata de regula onoreaza invitatia prin prezenta. Poti sa-i duci in dar si un buchetel de flori. big grin

| Werrich a răspuns:

Da-ne si noua poza sa putem sa te ajutam.

| seth2016 a răspuns:

Dude, daca iti place fata, relax si go for it. Vezi ce iese, poate vrea sex poate vrea kiss, doar vorba, poate si una si alta.

Daca ai o experienta sexuala cu o fata nu inseamna ca esti inca bisexuala. Identitatea sexuala se clarifica in timp. Incerci cu una, incerci cu altul. Vezi ce-ti place si cum te simti dupa. Cand te-ai lamurit iti dai o definitie.

Bafta!

| Anonim13912 a răspuns (pentru seth2016):

Da, asta asa e, definitia vine mai pe parcurs. Incerc sa mai vorbesc cu ea si sa vedem cum sta treaba. Mersi!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Probabil să fie o stare trecătoare.
Se întâmplă să apară în perioada adolescenţei şi să dureze puţin apoi să treacă.

| Anonim13912 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu sunt adolescenta si nu e o stare trecatoare.

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Buna! Trebuia sa te duci daca a zis ca te asteapta la ea, chiar daca tu o placi.Acum noi stim ca iti place tie de ea, dar adevarul este ca nu stim daca ea te priveste in acel fel, doar ce ai cunoscut-o. Daca tu vrei sa mai vorbesti in continuare cu ea fa-o in calitate de prietena pentru ca daca ii spui ca o placi nu stim cum va reactiona ea, interactioneaza mai des cu ea, parerea mea personala ca sa va cunoasteti mai bine si dupa un anumit timp vei sti cum sta treaba in ceea ce o priveste.Bafta!

| Anonim13912 a răspuns (pentru GiorgianaGiorgi):

Mersi de raspuns. Incerc sa vorbesc in continuare cu ea.