| anonim_4396 a întrebat:

Deci, nu prea fac asta de obicei dar sunt curioasa ce credeti voi...*stiu ca e o intrebare lunga, insa m-ati ajuta foarte mult daca v-ati gandi la ceea ce scriu aici* Acum cateva zile am fost la o petrecere, dupa sa zicem 2 ore apare un baiat pe care il cunosteam cat de cat, din vedere. La un moment dat imi dau seama ca stateam unul langa altul. Vorbea cu niste fete si se intoarce spre mine sa ma intrebe ceva. Asa intram in vorba. Cand dansam venea langa mine, apoi ma invita la dans, la un moment dat m-a cuprins cu mana (suna cam aiurealaughing ), l-am respins.Aaa si am facut un selfie. La final, cand i-am spus ca as vrea sa plec s-a oferit sa ma conduca acasa. As fii acceptat, pe bune, doar ca vorbisem cu un baiat sa ma duca/ aduca el si era si o cunostinta de familie/vecin si mna. Sincer, daca imi dadeam seama din prima ma puteam duce la acel vecin sa ii spun 'vezi ca plec cu.'. In fine. O alta chestie pe care o regret, eram pe fb pe telefon, l-am intrebat daca are cont, mi l-a dat, intru, vad o poza cu o fata, nu am dat importanta.Aaa, alti prieteni au remarcat astea, ma tot intrebau ma rog..In ziua urmatoare, ne-am vazut tot seara/noaptea, tot la o petrecere, doar ca tunci eram cu ai mei. Am vrut sa stau cu el si ceilalti la masa doar ca erau doar baieti si nu m-am dus. La un moment dat am observat ca se uita la mine, ne-am zambit, atat. Dupa o zi, ii dau friend request, vad ca e intr-o relatie 'open relationship' cu fata pe care o vazusem in poza.Asta m-a surprins, adica era langa mine cand i-am vazut profilul, poza aia, nu mi-a zis nimic. Dupa alta zi, seara imi da mesaj, am vorbit f putin, prin mesaje imi tot punea":*", dar de atunci nimic. Am zis ca poate crede ca sunt increzuta, i-am dat un mesaj joi, si se face ca exact in momentul in care nu mai era online, exact atunci. L-a vazut, nu mi-a raspuns. Punct. E mai mic decat mine cu vreo cateva luni. Ce m-a surprins mult, era faptul ca ma cunostea desi eu nu. Adica stia detalii despre mine, ca sa nu mai spun de felul cum ma privea insistent, si de prima seara. Am crezut ca nu ar trebui sa gandesc ca baietii trebuie sa faca mereu primul pas, si sa continui, dar se pare ca asta a fost tot. Sunt confuza, voi ce parere aveti? *daca ati citit tot, va multumesc mult si daca puteti ar fi super sa imi oferiti si un raspuns, o idee, orice*

Răspuns Câştigător
| pilifalexandru a răspuns:

Parerea mea este urmatoarea.
Te placea te mai mult timp, dar i-a fost aiurea sa se bage in seama cu tine, intre timp si-a facut o noua prietena, iar dupa aceea te-a intalnit face to face pe tine, si i s-a reaprins interesul fata de tine.
Te place dar nu este indragostit de tine, pur si simplu este... interesat sub forma unei admiratii.
In legatura cu ce mai intrebat sunt baieti si baieti.
Prin a lasa lucrurile sa curga de la sine, inteleg sa astepti momentul oportun in a face ceva, practic sa lasi o circumstanta sa apara.

11 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Părerea mea este că tu nu știi ce îți dorești. Vrei să vorbești cu acest tip, sau nu vrei? Înțeleg că ți-a oferit speranțe, iar acum este într-o altă relație.
Poate că ar trebui să îi mai trimiți niște mesaje, iar dacă nici de data aceasta nu îți răspunde, ar fi mai bine să-l lași în pace deoarece băiatul este neserios.
Poate tipul era interesat de tine de mult timp, iar la acea petrecere, faptul că ai mers și tu, a fost o oportunitate pentru el, pentru a petrece mai mult timp cu tine. Dar văzând că tu nu ai nici o tangență cu el, a trecut mai departe.

| BBiiiaa a răspuns (pentru positivity):

Ce vreau eu? Pai. nu stiu, mi s-a parut ca a avut niste gesturi foarte dragute, fata de mine. Asta m-a facut sa ma intereseze ceva. Pe facebook atunci cand i-am vazut profilul, el era langa mine, deci poate stia de atunci ca eu am vazut relatia, dar eu nici nu o observasem. Imi place presupunerea ta, pare logica. Adica e ciudat ca nu ne-am cunoscut/vorbit, nimic niciodata, apoi dintr-odata aflu ca stie multe despre mine si se comporta asa.De tangente. nu stiu, mai ales ca am petrecut putin timp impreuna, cu atat mai mult singuri ca sa ne putem cunoaste reciproc. Ma gandesc ca poate dupa discutia de pe facebook. poate am zis eu ceva aiurea..desi n-am vorbit decat gen 'ce faci' 'si ce faci in timpul liber'. Ideea cu a trecut mi departe, poate ca nici nu a facut vreun pas. aa si de ce crezi ca nu vreau sa vorbesc cu el? adica, i-am dat un mesaj si nu mi-a raspuns, bine, nu era ceva gen'buna ce faci' dar totusi ma gandesc ca daca era ceva nu l-ar fi ignorat.

| NH4OH a răspuns:

Buna.
Am citit, bineinteles.
E foarte posibil ca baiatul sa te placa, si cred ca in sufletul tau si-a pus putin ampreunta si incepi sa-l placi si tu.
Da-i mai multa atentie, nu-l mai respinge, doar cand nu te simti tu bine, cu pusul mana la dans in nu stiu ce parti. In rest, merita sa-l lasi sa vezi unde se duce. Se comporta frumos cu tine. Bafta!
Funda?

| BBiiiaa a răspuns (pentru NH4OH):

Aaa nu in sensul ala. M-a luat de spate cand stateam jos, nu stiu cum sa ziclaughing Mersi pentru raspunsul tau, ma simt mai bine sa aflu niste opinii din afara

| GeorgyGirl a răspuns:

Eu cred ca acest baiat nu se simte obligat sa nu aiba o relatie cu alta fata din moment ce nu are nimic oficial cu tine ...probabil ca te place dar nu stie cum sa iti spuna direct si nu vrea sa se desparta de ea pentru ca i este teama ca tu o sa il respingi si o sa ramana singur.mai bine vorbiti si vedeti ce rezolvati.bafta!

| BBiiiaa a răspuns (pentru GeorgyGirl):

Mda. doar ca n-a mai dat nici un semn deci.

| GeorgyGirl a răspuns (pentru BBiiiaa):

Mai asteapta poate iti va scrie ceva daca nu ...nu mai scrie nici tu si nu-l mai baga in seamna pana iti va zice el ceva sa vezi daca il deranjeaza asta da i pasa de tine.

| pilifalexandru a răspuns:

Din cate am inteles, este intr-o relatie... in cazul acesta poate vrea doar sa se joace cu tine, parerea mea este sa lasi lucrurile sa curga de la sine.

| BBiiiaa a răspuns (pentru pilifalexandru):

Ma bucur ca am si o parere din partea unui baiat. Dar ce crezi prin'sa curga de la sine'? Adica, nu stiu, voi in general daca acordati atentie unei fete, poate va asteptati sa va ofere si ea nu? Si o data ce o face, iar tu nu mai zici nimic apoi, eu ce as putea crede? Ca e prea timid (desi s-a bagat prima oara) sau ca a fost doar un vibe de un weekend si gata? Ok, nu vreau sa generalizez.

| pilifalexandru a răspuns (pentru BBiiiaa):

Parerea mea este urmatoarea.
Te placea te mai mult timp, dar i-a fost aiurea sa se bage in seama cu tine, intre timp si-a facut o noua prietena, iar dupa aceea te-a intalnit face to face pe tine, si i s-a reaprins interesul fata de tine.
Te place dar nu este indragostit de tine, pur si simplu este... interesat sub forma unei admiratii.
In legatura cu ce mai intrebat sunt baieti si baieti.
Prin a lasa lucrurile sa curga de la sine, inteleg sa astepti momentul oportun in a face ceva, practic sa lasi o circumstanta sa apara.

| Aillyn a răspuns:

Interesanta povestea. Ai incercat sa mai vorbesti cu el?

| BBiiiaa a răspuns (pentru Aillyn):

Pai nu, luni a fost ultima oara, joi i-am trimis un mesaj si nimic.