| anonim_4396 a întrebat:

Buna cred.pentru mine nu e.Nu stiu daca ma intelegeti sau daca va pasa ce va spun dar sincer asa ma descarc intr-un fel.am avut un prieten de 6 luni ne'am despartit dupa 3 luni aproximativ am stat despartiti 2 saptamani apoi m-am impacat cu el. dar in seara in care ne-am impacat m-am culcat cu el si imi pare foarte rau.Si-a batut joc de mine. m-a facut sa cred ca tine la mine. ne-am despartit pe 2 iulie si m-a mintit chiar si in ultima zi cand mi-a zis ca tine la minecrying. si el imi spunea sa nu il mint, ca nu ii place sa fie mintit sad dar m-a facut urat de tot. acu e cu una din prietenele lui de la bloc.care sincer, mereu am stiut ca e ceva intre ei si azi am vazuthappy si mi-am confirmat si imi pare enorm.de rausadca am fost o proasta si l-am crezut Multi mi-au zis ca isi bat joc de mine dar nu i-am crezut. L-am crezut pe el pentru ca tin la el.sad

Răspuns Câştigător
| Pinky_1411 a răspuns:

L-ai crezut pentru ca tu ai ziso ^tin la el^.Si nu esti singura careia i se intampla...Cand tinem la o persoana e si normal sa judece mai mult inima, decat ratiunea.Tot ce ai facut, ai facut pentru ca tii la el si pentru ca ai avut speranta ca totul sa fie bine intre voi si sa reluati relatia.De acum ce a fost, a fost.Si eu am trecut prin despartire dupa 3 ani de zile si tot ce a fost rau in ea am invatat ca sa nu mai repet acum in noua relatie, in care imi merge de 10 luni super bine.Asa trebuie sa faci si tu.Sa iei ce a fost rau si sa incerci sa nu se mai intample.Daca el a fost asa rau, roata se va intoarce si va suferi si el. Dupa ce tie iti va trece supararea fa tot posibilul sa incerci sa cauti o relatie noua in care sa nu permiti la nimeni sa isi bata joc de tine si sa ai grija sa vezi intai daca baiatul te place si tine la tine pentru ca apoi sa investesti si tu mai multe pentru a fi totul mai frumos. Sper ca te-am putut ajuta macar putin:*

2 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Stia ca il placi, ati stat o vreme impreuna si a vrut sa faceti sex. Sa nu-ti mai para rau, nu ai gresit cu nimic happy Te-a mintit, te-a dezamagit, dar ce ai pierdut tu de fapt? Doar o relatie care nu mergea. El are viata lui, tu pe a ta, v-ati intalnit, v-ati despartit, asta e: ai avut ghinion sa dai peste el, nicio problema, poate urmatorul e mai bun. Daca nu, deja inveti sa-i recunosti repede. Nu te simti umilita, nu e cazul. E doar asa, un gust amar...dar nu te pierde in pareri de rau din cauza lui...la el e problema, nu la tine.

| anonim_9922 a răspuns:

Iti inteleg durerea, eu am trecut prin momente mult mai grele decat ale tale, crede-ma.Iti dau un sfat,cand il vezi cu aia fa-te ca nu iti pasa,fii indiferenta.Ce a fost a fost,nu mai are rost sa fii judecata sau certata acum ar fi bine sa iesi pe afara cu prietenele,sa te distrezi, sa-l eviti cand il vezi si daca poti sa-ti creezi o noua relatie dar asculta-ma bine ce-ti spun:NICIODATA in viata ta sa nu te mai culci cu un baiat asa usor, dupa doar 6 luni...am o prietena care s-a culcat cu iubitul ei dupa 2 ani si ceva si ea este mare, are 19 ani acum.