| anonim_4396 a întrebat:

Povestea mea este putin cam lunga dar si putin interesanta, sper sa nu va plictisiti si sa o puteti citii pana la final ca sa imi dati un sfat si as vrea de acum sa va rog sa nu-mi spuneti "uita-l" pentru ca asta incerc sa fac de multa vreme. Povestea incepe in urma cu 5 ani cand l-am cunoscut pe el sa-i dam numele X. Eram in clasa a 5-a si am stat cu el 2 zile in joaca mai mult pentru ca nici nu stiam sa pup dar el mai avusese inainte iubite si o relatie destul de serioasa desii era in clasa a 6-a a mai trecut ceva timp si am ajuns in clasa a 7-a prin luna februarie cand am ajuns sa fim impreuna si sa avem o relatie serioasa,ai lui stiau de mine,mama si sora stiau de el, ma lua cu el peste tot etc.Iar in aprilie era Pastele si nu puteam merge cu el la padure si i-au dat lacrimile la care a spus ca el fara mine nu are rost sa mearga, in fine pana la urma am mers si eu.La jumatatea lunii mai m-am culcat cu el(a fost singurul si unicul baiat cu care am facut asa ceva) cand nu aveam credit imi dadea telefonul lui si eu lui pe al meu ca sa-l sun eu ca el mai uita sa ma sune si in sfarsit,ne iubeam Un prieten foarte bun de-al lui devenise gelos pe el pentru ca nu prea mai iesea cu el si statea cu mine sau cand iesea cu el ma mai lua si pe mine si incerca sa il desparta de mine spunand tot feluri de lucruri,in septembrie s-a dus la scoala in alt oras iar in luna noiembrie facea naveta cu trenul unde a cunoscut o fata mai... care ii mai lua tigari, bere si in fine, m-a inselat cu ea am aflat si ne-am despartit (am stat 1 saptamana despartiti) iar dupa ne-am impacat.Fi-a dat un mic cadou de sf nicolae si inainte cu 2-3 zile de Craciun ne-am despartit deoarece o...m-a mintit ca s-a sarutat cu el iar eu m-am despartit de el desii el nega si fix inainte cu o zii de Craciun si-a facut gagica dar de Craciun a vrut sa-mi dea cadou iar eu i-am zis"de ce mi-l dai mie? dai-l alia" si el mi-a raspuns ca ei nu-i da nimic ca doar ce s-a bagat cu ea si cadoul l-a luat pentru mine si mie vrea sa mi-l dea in fine, pana la urma m-a facut sa accept eu am aflat 2-3 luni mai tarziu ca eram insarcinata cu el si am facut avort au mai trecut alte 2 luni si ne-am impacat desii el era cu ea, am fost 2 saptamani impreuna si ne-am despartit dupa care eu inca il cautam mi-a zis sa nu-l mai caut si a inceput sa-mi vorbeasca foarte urat, sa injure de fiecare data cand il sunam, dupa 2 luni ne-am impacat (inca era cu ea)si a zis ca imi vorbea urat ca sa nu-l mai caut si ii pare rau, ne-am despartit iar si a trecut timpul, au trecut 6-7 luni si eu m-am mutat timp de o luna intr-o garsoniera cu el si inca cineva pentru ca eram in acelasi oras la scoala (in timpul acela am fost impreuna dar si cu aia)iar apoi fiecare la casa lui, si cand ne-am intalnit odata mai intamplator sa zicem nu stiu ce am zis eu de ea si mi-a dat o palma tare de tot, de atunci a trecut o luna si el i-a zis unei prietene foarte bune de-a mea ca ramanem prieteni.Eu va spun sincer ca il iubesc foarte mult si nu este obsesie sau altceva, am incercat sa-l uit stand cu alti baieti frumosi si de treaba dar niciunul nu m-a putut face sa-l uit.Cum m-as putea impaca cu el si sa-l despart de aia (ei sunt in momentul de fata de 1 an si 4 luni impreuna) eu am fost cu el impreuna un an si 3 luni.Va rog frumos raspunsuri folositoare si nu de genu "mai incearca, uita-l!" am incercat, Cum ma pot impaca cu el si sa-l despart de aia? Dau funda la cel car e imi este de ajutor cel mai mult! La cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| Asdfghjklm a răspuns:

Doamne nici 18 ani nu ai. Esti un copil. Bucura-te inca de puritate. Distreaza-te. La 16 ani ar trebui sa ai si alte interese decat baietii. Iesi cu prietenii afara simte-te bine si traieste-ti viata. Nu esti la varsta potrivita pentru a suferi din dragoste in halul acesta. Nu cred ca baiatul acesta merita si ca sa iti dai seama nu il mai cauta sa vezi ca va veni el la tine. Arata-i ca viata ta e la fel de frumoasa cu sau fara el. Fii o adevarata femeie. Timpul iti va arata alesul. Si ca sa stii daca l-ai intalnit pe el si te-ai culcat cu el cand il vei intalni pe urmatorul nu face aceeasi greseala. Fii pura si speciala. Curv* sunt peste tot. Fii o persoana demna. Si daca nu vrei sa il uiti bine dar continua sa traiesti. Viata nu se opreste la el. Te-ai gandit vreodata ca in lume exista un baiat mai dragut decat a fost el? Exista unii care nu iti cer sex si alte lucruri care sa te injoseasca. Exista si unii care sa te iubeasca si sa te aprecieze fara a primi asta in schimb. Un baiat adevarat te iubeste daca tanjeste dupa fiecare clipa in care te poate privi si iti poate vedea zambetul. Serios acum daca nu vrei sa uiti nu il uita dar mai adauga variante. In viata mereu ai de ales iar tu alege ceea ce te va face fericita. happy

7 răspunsuri:
| Ucigasuldeprostie a răspuns:

E simplu. Doar ca vad ca pe multi va cam bat lucrurile logice si incepeti sa ganditi cu pokedexul... Daca relatia a fost predestinata sa nu meraga e clar ca nu ar mai merge si a doua oara deci... nu trebuie sa te mai stresezi. Daca o sa te gandesti 24/7 la cacatu ala de relatie atunci normal ca nu o sa uiti. Nu e ca si cum maine dispar barbatii de pe planeta si nu mai exista altul mai bun happywinking

| Claudia_1005 a răspuns:

Buna happy parerea mea este ca tu sa il mai cauti pe acest baiat sau sa vorbesti cu prietenii care va sunt apropiati si sa le ceri numarul lui de telefon daca faci rost de el suna-l vorbeste-i frumos si cu calm spunandu-i ca ai vrea sa va intalniti la un suc si sa discuti cu el si sa ii impartasesti sentimentele care le mai ai fata de el si pe langa asta ii mai poti spune ca actuala lui prietena nu este potrivita pentru el dar sa o faci asa intr-un stil mai aparte fara sa il ranesti foarte tare ca apoi sa nu se superewinking fa-l sa se mai gandeasca la o impacare spunandu-i toate momentele frumoase din relatia voastra anterioara demonstreaza-i ca inca mai ti la el si ca inca il mai iubesti big grin eu sper ca ti-am fost de ajutor happy

| lukeskywalker a răspuns:

Cati ani ai? ba da, pana acum chiar pare obsesie...

| abck a răspuns:

Am uitat sa mentionez ca nu se pupase cu acea fata, m-a mintit ea iar asta am aflat abia dupa o saptamana si el era cu alta, nu dorea sa ne mai impacam.

| abck a răspuns:

Am mai uitat sa mentionez ceva destul de important: cu ea nu s-a culcat deoarece ea vrea sa fie virgina si e speriata de bombe cand aude de chestia asta si inca ceva, pe ea a inselat-o de foarte multe ori cu foarte multe fete, el zicea cateodata dupa ce s-a terminat acea lunga relatie si a inceput sa fie cu ea ca nu mai vrea sa ne impacam ca ma comport ca o nebuna uneori dar decurand sora lui i-a zis ca acum ma comport foarte diferit(in sensul bun) si el a crezut-o si adevarul este ca m-am schimbat mult in bine

| abck a răspuns:

16 iar el 17, nu este obsesie stiu totusi sa fac diferentawinkingdesii recunosc dupa ce ne-am impacat cand era cu ea si ne-am despartit iar devenise o obsesie dar asta a fost acum 8-9 luni

| lukeskywalker a răspuns (pentru abck):

Bai deci tu ai 16 ni,ai facut deja un avort din cauza lui,te-a parasit de n ori, te-a lovit, pocneste o data din degete si tu faci orice, esti dependenta total de el, si chiar daca se trezeste peste un an si-ti da un telefon tu tot o sa fii cu el(pana se plictiseste din nou de tine)....de ce s-ar complica sa fie tine daca iti poate controla viata oricand? daca il iubesti scuza-ma ca-ti spun, dar esti "inapta", viata merge inainte, chiar daca accepti tu sau nu, o sa stai si o sa-l astepti toata viata? tu chiar nu gasesti o solutie mai buna? e grav atunci....revino in realitate!winking