| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare, in special pentru baieti.
Am cunoscut un baiat in iulie 2012, am stat cu el doua luni apoi 4 luni nu neam mai vazut pentru ca eu am plecat in Italia, dar am ramas impreuna. In aceste 4 luni cat eu am fost plecata l-am inselat cu un baiat, m-am culcat cu el si eram virgina. Nu a aflat nimic pana in august 2013, a zis ca se va desparti de mine. ne-am despartit si ne-am impacat iar, spunea ca ma iubeste si ca trece peste, si eu il iubeam mi-a parut nespus de rau cea ce i-am facut. in septembrie 2013 el a venit cu mine in Italia si a stat pana acum in ianuarie, mi-a zis ca el o sa plece primul in Romania si o sa vin si eu apoi. El cand a ajuns in Romania a sters toate pozele cu noi si m-a blocat pe facebook, l-am sunat si mi-a zis ca el de fapt a vrut sa se razbune pe mine pentru ca l-am inselat. sa comportat foarte frumos cu mine in aceste luni. nu sti, oare ma uibit sau m-a mintit? Mie mi-a spus ca este foarte fericit ca eu sufar si ca nu il intereseaza nimic, dar la alte persoane spune ca sufera enorm ca s-a despartit de mine si ca inca ma iubeste. voi ce credeti, ce ar trebui sa fac, si eu il iubesc si imi este greu. ajutati-ma pleasee! sad

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Si el te iubeste, sentimentele nu se sterg cu buretele...a vrut sa se razbune pentru ceea ce ai facut, probabil si tu faceai la fel, lasa lucrurile sa se linisteasca si mai vedeti voi daca va impacati sau nu [exista posibilitatea ca el sa nu poata ierta ce ai facut si din orgoliu sa nu se mai impace cu tine]

| Alexandru0007 a răspuns:

E mai mult o joaca acolo decat iubire.mai bine incepi o alta relatie si te vei linisti asa

| herbil6 a răspuns:

Ei bine daca el nu te mai vrea treci mai departe si cauta alt baiat