| love156471 a întrebat:

crede. ti ca cezariana este mai buna decat nasterea normala?

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca nu exista complicatii, nasterea naturala este mult mai buna, atat pentru mama cat si pentru copilas.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nașterea normală este cea mai sănătoasă dar dacă viața fătului sau a mamei sunt puse în pericol, se recurge la operația de cezariană.
Pa, pa.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Procesul fiziologic normal este întotdeauna mai bun decât procesul tehnologizat.

lolita
| lolita a răspuns:

Eu prefer nasterea naturala, dupa cezariana corpul se curata mai greu ca dupa nastere naturala.

| Dizzydizz a răspuns:

Depinde, daca nu sunt complicatii atunci e mai bine prin nastere normala, mai ales pentru o persoana care vrea sa aiba un corp perfect, ma refer la cicatricele care vor fi in urma cerarianei.
Este intr adevar mai dureros normal dar e mai bine, cel putin eu asa am sa o fac la timpul ei.

| carmin a răspuns:

Majoritatea fetelor pe care le cunosc si au devenit unele dintre ele mamici, au ales cezariana si au spus ca nu le-a durut, cicraticile nu se mai vad si au stat 2-3 zile, in spital.

| georgesur a răspuns:

Cind totul merge ok, cea mai buna este nasterea normala, dar daca exista vreun dubiu cea mai buna devine cezariana.In concluzie cea mai buna alegere este un medic BUN!

| bibishor a răspuns:

Nu stiu, dar ce stiu sigur este ca e mai putin dureroasa decat nasterea normala