| Maya_8602 a întrebat:

credeti ca daca nu il voi mai baga in seama pe fostul meu prieten, care inca cred ca ma place, va incerca macar sa intrebe dc nu vb?, eu as vrea sa nu vb deloc cu el si sa il uit dar nu pot ca este coleg de clasacrying
Funda si voturi!
Fara raspunsuri jignitoare!

Răspuns Câştigător
| bogdang a răspuns:

Da, il faci curios rau asa... nu te ascunde dupa indiferenta pentru ca el nu se va oprii sa te bage in seama. Cat timp sunteti colegi de clasa nu prea poate fi vorba de ignoranta [mai ales ca nu e reciproca], deci poti incerca fie sa vorbesti mai rar sau pe un ton mai neutru sa zic, fie sa il consideri un prieten de acum incolo [desi te cred ca ti-e greu]... mult succes!winking

2 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

E cam greu sa nu bagi in seama in clasa pe cineva, uneori e batator la ochi si trezeste ganduri opuse fata de ce vrei tu. Incearca sa tratezi totul asa cum e, iar cand vorbesti cu el, incearca sa fii rece. Daca el intreaba de ce nu mai merg anumite chestii intre voi, ii explici de ce.

| ProjectJackpot a răspuns:

Demonstreaza-i ca esti mai fericita fara el. Razi mult cu pritenele, vorbiti despre baieti langa el.