| alexandraionela1234 a întrebat:

Buna, credeți ca e normal sexul între prieteni, care de exemplu au o atracție fizica, dar nu vor relație? (prieteni cu beneficii)

15 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cred că nu este normal.

| Hammurabi a răspuns:

Cu ce ar fi mai anormal sexul între prieteni decât cel între cei care au o relație?
Sexul înainte de căsătorie (din punct de vedere religios) e același lucru, indiferent că sunt iubiți sau doar prieteni.
Din alt punct de vedere, în RO, nu prea există sex fără vreun fel de "angajament" decât de la prostituate.
E o chestie de mentalitate.

| Goete a răspuns:

De ce n-ar fi normal?

| 1997onur a răspuns:

Un prieten îți este doar un prieten atât. Da uite ca alți își fac prieten sa se culce cu ei...

| 1997onur a răspuns:

Prieteni cu beneficii (curva și curvar)

| anonimuIl a răspuns:

E normal ca 2 să facă sex fără obligații și amândoi să vrea să facă periodic până unul din ei nu mai vrea.

| anonimuIl a răspuns:

La sexul fără obligații femeile sunt cele care vor asta și caută bărbați care să înțeleagă că nu e nimic între ei chiar dacă fac sex în prostie cu ei.

Când găsesc bărbați așa fac sex periodic cu ei și ele se feresc să știe lumea că fac asta sau că sunt cu cineva.

Adică ele sunt singure și vor să știe lumea că sunt femei serioase, nu vor să știe cineva că rup patul cu bărbați.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei

Este în regulă atâta timp cât nu và folosiți ca pe niște obiecte și consider că suntem ființe umane și u facem doar sex și atât precum animalele ci mai schimbam o vorbă, mai petrecem timp împreună

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa orice atata timp cat tu te simti bine fara sa iti pese parerea si barfele nimanui.
Normalul in ziua de azi e relativ, pentru unii e normal pentru altii anormal, tu fa ce iti dicteaza inima.
Sexul e foarte benefic pentru sanatatea mentala asa ca atata timp cat te simti bine si nu aveti compromisuri ca intr-un cuplu e ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu niciodată nu am avut pofta de a face sex cu un prieten. Pur și simplu nu m-au atras sexual, ci doar ca prieteni.

| Kiran a răspuns:

In ziua de astazi totul e normal. mandria de ucide, viola, fura, s-a.m.d. avea un om o vorba..Delasarea timpurilor moderne, doreste sa faca din pacat, drepturi.

| Anonimalex6996 a răspuns:

Eu unul îl consider bun, dar și norocoși cei care au parte de asa ceva

| AncutaM a răspuns:

Nu este normal.

| Secretgirl7890 a răspuns:

Nu e normal, prieteni sunt prieteni nimic mai mult.

| FicusSof a răspuns:

Salut! Si eu m-am culcat cu fostul, in calitate de prieteni si apoi m-a ignorat pentru restul lunii
i mean, poti
dar nu fii atasat/a