| Adrian_Stancu_1994 a întrebat:

Credeti ca se poate incepe o relatie cu cineva daca eu nu simt pentru fata nici macar putina atractie fizica?

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Nu. Daca nu iti place de ea de ce sa te combini cu ea? Nu vad sensul. Ar trebuis a ai mai mari asteptari de la tine.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu poti sa o incepi doar daca te multumesti sa vrei sa ti la ea in timp.

| SkyPilot a răspuns:

Nu. Daca te atrage fizic, celelalte sentimente pot apare in timp. Invers, cred ca nu.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut

De putut se poate, dar se merita?

| PreaTareღ a răspuns:

Nu, de ce ai vrea sa fii cu ea daca nu o placi?

| GeorgyGirl a răspuns:

Poate ca daca vei petrece mai mult timp cu ea dar nici asa nu prea cred ca daca nu simti nimic pentru o persoana nu ai cum sa te indragostesti de ea.

| az123 a răspuns:

Depinde. de obicei este o pasiune atunci cind esti atras de fizic, pe cind iubirea este atunci cind ajungi sa iubesti mai intii persoana launtrica, calitatile persoanei. asa iubire dureaza pe cind pasiune trece. Sa te gindesti bine inainte de a lua decizia, sa nu ranesti sentimentele cuiva.
http://www.jw.org/......intalniri/
http://www.jw.org/......-potrivit/

| picard20 a răspuns:

Da,e bine ca in orice relatie,si in relatia baiat-fata,sa incepem cu inceputul. Asa-i mai frumos,mai sanatos,si nu de putine ori da rezultate credibile,manifestate printr-o casnicie.
Deci la inceput saluturi colegiale si tatonari,pe urma incet-incet (ca sa nu se rupa vraja),deveniti cunostinte,apoi peste un timp rezonabil va veti cunoaste din ce in ce mai bine,veti deveni prieteni,apoi iubiti,casatorie,si tot ce-i mai frumos. Dar toate au un inceput in viata. La fel si Iubirea,prietenia,relatiile.
Din fericire,atractia fizica chiar nu conteaza, cel putin pana la faza de Iubit/Iubita. V-o spun din proprie experientă. Si eu am o prietena cu care nu ne-am vazut niciodata, decat in poze, si totusi prietenia noastra e din ce in ce mai trainica, de nezdruncinat! Mult succes va doresc!

| Adrian_Stancu_1994 explică:

Faza e ca fata nu prea e coapta desi mi-a zis ca a mai avut relatii