| fetitzacufitze a întrebat:

credeti ca s.ar potrivi o fata scorpion si un baiat capricorn?

dau fundita
mersi

Răspuns Câştigător
| Mic a răspuns:

Niciodata sa nu-ti alegi un baiat dupa zodie, este cea mai grava greseala. Prioritatile pentru a alege un baiat este modul dupa cum se comporta, cum vorbeste si dupa cum i este sufletul.
Daca te iei dupa Zodii vei regreta, de ce? Finda nu fac altceva zodiile decat sa desparta cuplurile. Din cauza zodie am avut cea mai mare suferinta pentru care s-a despartit prietena de mine.

9 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Zodiile sunt niste prostii, nu-ti mai raporta relatia la zodiac, caci mai rau faci.happy
Uite, de exemplu, eu cu prietenul, nu ne potrivim absolut deloc comform zodiacului, inca suntem 'cea mai proasta combinatie' dintre zodii, dar suntem de un an si un pic impreuna si ne intelegem foarte bine.

| Savy a răspuns:

Daca nu erau zodiile pe care sa le iei in calcul de la modul in care mananca o persoana pana la felul in care doarme, cum ti-ai fi dat seama de potrivirea dintre doua persoane?
Mai scurt, intrebarea ta suna la fel ca "se potriveste o blonda cu un brunet?"
Doar incercand o sa vezi.

| doinitza12 a răspuns:

Eu nu cred in zodii. si eu cu iubi al meu nu ne contopim dupa horoscop. dar iata ca ne iubim de un 1 si 3 luni

| Awndre a răspuns:

Scorpion si Capricorn: Apa si Pamânt. O relatie de lunga durata, cu împliniri si pasiune.

Defectele Scorpionului, gelozia si posesivitatea, sunt considerate calitati de catre Capricorn, care este adesea nesigur pe el si introvertit. Pentru el, aceste defecte demonstreaza ca iubirea exista si îl fac sa se simta în siguranta (un sentiment foarte apreciat de o zodie de Pamânt). Pe de alta parte, realismul sau te va face sa te simti sigur pe tine: Pamântul este singurul care poate opri sau domoli Apa (emotiile), iar aceasta, la rându-i, se impregneaza în sol ori de câte ori poate.

Capricornul este recunoscut ca fiind un nativ muncitor, pasionat de cariera si dornic sa se vada pe undeva prin vârful scarii sociale. Aici, scopurile voastre se împletesc, fiindca si tu esti ambitios, ai mereu nevoie sa te dedici cu trup si suflet unei activitati. Astfel încât Capricornul va gasi în tine sprijinul de care are nevoie, si va mai gasi si întelegerea si rabdarea fara de care nimeni nu poate parcurge întortocheatele carari ale sufletului unui Scorpion. Într-adevar, Capricornul este un nativ care merge mult pe ocolite si ajunge destul de greu la o relatie serioasa, dar este foarte fidel odata ce s-a implicat afectiv. Faptul ca este atât de "cu picioarele pe pamânt" îti va da siguranta zilei de mâine. Este si un nativ stabil, caruia nu-i fug ochii: daca întârzie, e sigur la birou. Poate chiar prea des. Aici, farmecul tau aparte poate sa-l ajute sa se mai relaxeze, pentru ca, daca exista un domeniu în care Capricornul exagereaza, acela e munca.

Funda?batting eyelashes

| Agentulx a răspuns:

Fi te rog cu capu` pe umeri nu crede in prosia asta important e daca il placi/te place si veti afla daca va potriviti nu data in care v-ati nascut. Sa fim seriosi!

| Morphine21 a răspuns:

Chiar crezi ca asta conteaza?raised eyebrows

| mada1 a răspuns:

Nu trebuie sa crezi in zodii. fa ce-ti spune inima. bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu depinde de zodi in mare parte!

| adryxu a răspuns:

Eu sunt capricorn si pr meu scorpion suntem impreuna de 2 ani jumate:X:Xne iubim foarte mult, bineinteles ca noi nu tinem cont de prostii din astea ca zodiile dar intamplator am vazut ca relatia dintre un capricorn si un scorpion merge excelent si asa este in cazul meu dar cine stie daca este asa si in alte cupluri...eu zic sa faci c crezi nu te mai lua dupa asemenea lucruri.fa ceea c simti