| Loredana96 a întrebat:

Buna,cu o lună în urmă am primit pe facebook o cerere de prietenie de la un băiat necunoscut şi pentru că eu nu am nevoie de necunoscuţi în lista mea de prieteni l-am refuzat.Dar el a fost mai insistent si mi-i scris bună...nu i-am răaspuns,îmi scrie şi a doua zi.ei bine dacă vrea atît de mult să comunicăm,l-am acceptat.

De atunci vorbim în fiecare zi,ştiu sigur că nu are intenţii rele şi e băiat bun. Învaţă la universitate,are maşina lui, deja începe să se descurce singur in viaţă.Şi se tot roagă la mine să ne vedem.El in jumătate de ora cu maşina e la mine acasă, deci nu e vreo problemă. Problema e că el are 20 de ani şi eu 15. I-am spus mamei şi ea nu a spus nimic.A tăcut.El a spus că iniţial doreşte doar să ne vedem, să ne cunostem pentru că deja şi-a dat seama că sînt o fată cuminte si el s-a săturat de curve si de tîrfe care vor doar bani.Chiar a vrut să vorbească cu parinţii mei dar eu am considerat că nu e nevoie.Sincer,vreau să-l văd dar puţin mi-e frică, nu poţi să ai incredere sută la sutăa într-o persoană care nu ai văzut-o vreodată.Mă gîndesc să mă văd cu el fără să ştie mama, şi dacă îmi va plăcea de el o voi anunţa deja şi pe ea...

voi ce zice-ţi?

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

De ce nu.E oki atata timp cat crezi ca are intentii bune.Pana la urma nu e chiar asa de mare. Acum tu esti mica dar pe la 18 ani el o sa aiba 23 si e Perfect. Vezi ca Baietii mai mari au pretentii dar vor si Relatii serioase si asta e ceva Interesant.Pana la urma daca te..si va sta langa tine toata viata mai conteaza. Daca o sa va Iubiti e oki.

6 răspunsuri:
| aida009 a răspuns:

Iti asumi un risc mare daca te vezi cu el. Poate fi aparent un baiat bun, dar nu poti avea incredere in baietii de pe internet, mai ales ca nu l-ai mai vazut niciodata. Daca tot vrei sa va intalniti cheama-l mai aproape de casa ta sau de bloc pentru orice siguranta sau mergeti intr-un loc unde sa fie multa lume. Cred ca cel mai bine e sa mergeti intr-un loc cu multa lume.
Nu iti pot spune sa te vezi sau nu cu el. Este alegerea ta, dar daca alegi sa te vezi cu el urmeaza-mi sfaturile de mai sus.

| stark47 a răspuns:

Eu m-am cunoscut cu cineva pe TPU si am plecat la targu ocna ca sa ne intalnim, deci nu e imposibila chestia asta si era tot aceeasi diferenta de varsta. daca tot vrei sa te intalnesti cu el, incearca ceva simplu, gen o plimbare prin cartier, o discutie in fata blocului,"n-are cine sa te conduca de la scoala-te oferi?"...te descurci tu cumva.insa cu pasi mici trebuie abordata toata chestiunea.nu iti mai spun ca e gresit sa stai cu cineva cu 5 ani mai mare ca-mi bat gura degeaba, nu? big grin

| KinderBeeeib a răspuns:

Se spune ca nu prea conteaza varsta. daca ii acorzi o sansa si baiatul e cuminte si sigur pe el iar parintii tai stiu de el nu vad partea rea dar eu zic sa mai vorbiti pe internet sa va cunoasteti mai bine totusi.

| Carrtof a răspuns:

Nu mi se pare normala reactia mamei tale, esti destul de mica, un sfat era binevenit. Nu e un lucru rau sa-si doreasca sa vorbeasca cu parintii tai. Nu trebuie sa va intalniti fara acceptul mamei tale, nu ai de unde sa stii ce se poate intampla, discuta cu ea si propune-i sa discutati toti(impreuna cu el) sa vedeti ce-si doreste fiecare.

| boykacatalin1 a răspuns:

Lasa-te dusa de instinct ca n-a sa regreti

| amalia17love a răspuns:

Daca se intereseaza de tine inseamnaca te place, daca ar vrea sa va cunoasteti sau altele la sigur e interesat si te adora ori daca ti da likeuri pe faceboook dar daca doar vorbesti cu el nu e asa o mare /lucru cum ar fi sate place/