| Loredana96 a întrebat:

Buna,cu o lună în urmă am primit pe facebook o cerere de prietenie de la un băiat necunoscut şi pentru că eu nu am nevoie de necunoscuţi în lista mea de prieteni l-am refuzat.Dar el a fost mai insistent si mi-i scris bună...nu i-am răaspuns,îmi scrie şi a doua zi.ei bine dacă vrea atît de mult să comunicăm,l-am acceptat.
De atunci vorbim în fiecare zi,ştiu sigur că nu are intenţii rele şi e băiat bun.Învaţă la universitate,are maşina lui,deja începe să se descurce singur in viaţă.Şi se tot roagă la mine să ne vedem.El in jumătate de ora cu maşina e la mine acasă, deci nu e vreo problemă. Problema e că el are 20 de ani şi eu 15. I-am spus mamei şi ea nu a spus nimic.A tăcut.El a spus că iniţial doreşte doar să ne vedem, să ne cunostem pentru că deja şi-a dat seama că sînt o fată cuminte si el s-a săturat de curve si de tîrfe care vor doar bani.Sincer,vreau să-l văd dar puţin mi-e frică,nu poţi să ai incredere sută la sutăa într-o persoană care nu ai văzut-o vreodată.Mă gîndesc să mă văd cu el fără să ştie mama, şi dacă îmi va plăcea de el o voi anunţa deja şi pe ea...
voi ce zice-ţi?

Răspuns Câştigător
| Metallica4ever a răspuns:

Mai bine il ignori, dar vad ca iti e cam greu...
Spune-i sa va intalniti la un concert sau intr-un loc public, unde sunt multi oameni in jurul vostru. Ai putea sa ii spui unei prietene toata povestea si sa vorbesti cu ea despre asta. Sau sa ii spui sa vina si ea sa va intalniti mai multi.
Sau ar fi bine sa le zici parintilor tai ca vrei sa dai o petrecere in weekend si iti inviti toti prietenii buni, inclusiv el.
Daca o sa iti placa de el, trebuie sa ii spui mamei tale, poate are mai multa experienta, nu?winking
Funda?

6 răspunsuri:
| mat31new a răspuns:

Daca era baiat bun, la ce varsta ai tu, si ce varsta are el, te-ar fi considerat ca pe o sora.

| Kalla a răspuns:

E un lup in haina de oaie.Eu sunt 100% sigura ca are intentii rele.De unde stii ca e baiat bun? Chiar crezi ca daca era un baiat bun ii spune unei fete de doar 15 ani sa se intalneasca?
Nu fi proasta si refuza-l, cine stie ce intentii are tiganul asta.E un necunoscut de 20 de ani cu bani.A dat buzna in viata ta si acum vrea sa va intalniti.Tu chiar nu crezi ca se gandeste doar la sex? In locul tau i-as da block.
S-a mai intamplat ca fetele sa se intalneasca cu tipi de pe facebook si dupa sa fie gasite moarte prin santuri. Daca esti inteligenta il refuzi, ii dai bock si nu-i mai vorbesti. Poate fi un maniac.Nu te intalni cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gresit.Minciuna sau ascunzisul, totdeauna vor iesii la iveala.
Ce te faci daca iti merge rau sau nu iti convine ceva? Mult noroc.

| Maxnonymus a răspuns:

Spune-i sa va intalniti intr-un loc public pe unde circula multa lume, refuza orice intalnire seara sau intr-un loc izolat "intim".Si fi atenta la discutiile pe care el le porneste, astfel vei afla ce intentii are.
Succes!

| Caood a răspuns:

Poate sa se ajungă la ceva rău e 50%

| rihanaaaaaa17 a răspuns:

Ai putea sa te intalnesti cu el dar zii sa va intalniti intr-un parc si daca esti nesigura pe tine nu te urca cu el in masina, mergeti pe jos si daca crezi ca nu are intenti rele puteti sa va cunoasteti mai bine... eu cand m-am cunoscut cu prietenul meu eu aveam 14 si el 19 are si el masina si imi era oarecum sa ma urc la el in masina, imi era oarecum sa-i spun mamei dar pana la urma am vazut ca nu are intentii rele si ca vrea o relatie si acum aveam 9 luni impreuna mamei i-am spus din primele 2 saptamani, i l-am prezentat si a fost de acord... succes:**