| ButIsMyTime a întrebat:

Cum as putea sa'mi fac un prieten? si nu fac gen " vreau sa'mi fac un prieten si nu gasesc, toti baietii sa apezele la mine"laughing dar cum ar trebui sa ma comport sa reusesc sa'mi fac unul?
Multumesc!

8 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

Fi sexy!

| Kylexy a răspuns:

Fii normala nu ii arata unui baiat ca il placi daca ii arati se poate juca cu sentimentele tale oricand si te poate transforma intr-un pion pe tabla lui de SAH

| Hombre a răspuns:

Cautama, sunt un sfant.Vei fi neprihaita pana la adanci batraneti.

| Danny a răspuns:

Nu inteleg de ce mai degraba o certati, e pur si simplu o situatie (daca voi credeti ca e penibil ganditi-va si la alte prostii pe care le-ati facut voi si nu v-a zis nimeni ca sunt "penibile")
Oricum, cel mai bun sfat ar fi sa fii tu insati (in primul rand), iar apoi sa ai mare grija de felul cum arati (evita fardurile in exces si culorile puternice) si iesi in oras cu prietenele/prietenii si incet incet vor veni. Plus ca trebuie sa-ti placa de cel cu care esti, ca altfel o sa-ti cam strice dispozitia la orice eveniment la care vine si el.
Mult succes!

| AkexD a răspuns:

Se spune ca acel "cineva" va veni pe neasteptate, se pare ca tu nu vrei sa-l mai astepti. Ce zic eu: in caz ca-ti place de vreun baiat incearca sa filtrezi cu el dar fara sa pari disperata pentru ca poti fi luata in deradere si apoi o sa suferi.in caz contrar, adica nu ai un tip de care sa-ti placa, gaseste-ti unu` si intra intr-un scurt dialog facand schimb de id-uri, nr de tel`s, etc.
multa bafta!

| MariusDeejay a răspuns:

Si eu caut prietena big grin bafta daca vrei sa vb o tinem legatura bafta

| meLysa_5162 a răspuns:

Fii tu insuti in primul rand si fii naturala.chiar daca iti place foarte mult de un tip nu arata lucrul asta(vei parea obsedata). si in rest totul va veni de la sine happy uita-te la filmul acesta "the ugly truth" iti poate fi putin folositor! bafta

| ioooi a răspuns:

Pur si simplu sa fii tu!happy