| anonim_4396 a întrebat:

Bună!

Cum este corect pentru primul mesaj să-i scriu unei fete?

Bună! Ești o femeie frumoasă, Irina.
Sau
Bună! Vreau să îți spun că ești o femeie frumoasă, Irina.

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si daca nu o cheamă Irina? laughing

| Violleta2022 a răspuns:

Pana la urma este fata, sau femeie?
Ca de-i fata si tu-i spui femeie, se simte jignita si te blocheaza instantaneu!

| Freya1 a răspuns:

Scriei mai bine "bun", intreab-o ce mai face, daca o deranjezi si lucuri de genul.Nu fi babalau sau libidionos ca pierzi.

| VoidEternal a răspuns:

Daca nu te cunoaște, șansele să te ignore sunt mari.

| 1997onur a răspuns:

Fi tu natural frate așa cum ești tu cu adevărat Răspunde scrieri vorbește cu ia așa cum ești tu cu adevărat.

| alexalx1234 a răspuns:

Nu-i scrie nimic. Te va lăsa în seen și vei primi block.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ii spui : bună bună facem schimb de guma, nu e ORBIT dar e buna.

| Jonas94 a răspuns:

Bună, ești o femeie frumoasă Irina. Deoarece ești așa de frumoasă, vreau să te...
Nu te arunca direct la frumusețe, că exact asta se poate interpreta.
În plus te poate închide cu o mega replică: Știu!
Depinde de unde e Irina asta, dacă o cunoști și dacă te cunoaște în realitate, dacă mai știi una alta despre ea, etc.
Nu poți să deschizi o discuție sărind la calitatea ei numărul unu.
Încearcă cu cerere de prietenie, după accept, la o zi două cu un like sau ador la vreo poză două, vreun comentariu pe la vreo poză, apoi vezi și tu, poate scrie ea, poate scrii tu; dar nu sări cu laudele că na, poate mai sunt 10 ca tine care îi spun cât de frumoasă e.
Până la urmă ce evaluezi tu, este doar o poză, dacă nu o cunoști.