| oadolescentaok a întrebat:

Buna tuturor!
este pentru prima data cand scriu aici, ma scuzati daca gresesc ceva in scris sau nu ma exprim corect!

Ma numesc Irina si vreau sa va spun ceva.
acum cateva zile am postat o poza pe Instagram, si am primit destul de multe aprecieri si am doar 300 de urmariori, asta nu conteaza, si toata lumea imi spunea ca sunt foarte frumoasa si ca de ce nu postez mai des si asa.
Eu sunt o fire mai rusinoasa si nu ma prea pun pe retelele de socializare cine stie ce.

a doua chestie care mi s-a intamplat a fost ca la ora de matematica profesorul mi-a spus ca eu fata asa frumoasa de ce iau mereu 7, si gen eu atunci nu am stiut ce sa zic.

a treia chestie: mereu la scoala sunt laudata ca am un corp frumos si ca ma imbrac foarte infasurata ( intelegi voi adica nu arat ce am mai bun)

am parul saten,ochii caprui buzele destul de mari, am o inaltime acceptabila, 1.63, nu sunt slaba si am cosuri pe fata mda pubertatea

eu nu ma cred frumoasa deoarece nu am iubit, bine frumusetea vine din interior dar totusi orice baiat se va uita mai intai la corpul tau si la fata ta.
la scoala in clasa niciodata niciun baiat nu incepe el discutia primul sau in scoala nimeni nu incepe discutia primul, mereu trebuie sa incep eu discutia.

imi puteti da un sfat sa pot sa vorbesc cu baietii fara sa spun buna apoi sa ma rusinez, fiind asa frumoasa cum spune lumea!

multumesc anticipat! :*

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, profesorul de matamatica te-a rusinat, spunandu-ti ca-i pacat sa fii atat de frumoasa si atat de proasta, pentru ca, nota 7 este o nota slaba, pentru o fata care crede ca-i de ajuns sa fie frumoasa in loc de desteapta.
Lasa iubitul ca esti mult prea mica ca sa stii ce este ala si cu ce se manaca! Fii preocupata de scoala si obtine note de 9 si 10, ca toata lumeasa spuna"uite ce fata frumoasa si desteapta" nu, de genul, pacat ca-i frumusica, dar cam prostuta.
In ce privesc postarile pe FB, nu au nici o relevanta, ca nu te dai in spectacol de copil. Fii mai preocupata de scoala ca sa ai zeci de urmatori in viata reala, cea care conteaza cu adevarat, nu pe un site de 2 lei.

| ShamelessQboy a răspuns:

De ce crezi ca nimeni nu intra in vorba cu tine?
Sa inteleg ca toti băieții te evită, de ce?

| Alextanase739 a răspuns:

Nu te mușcă băiețiirolling on the floor sari pe ei.

| BibiMary888 a răspuns:

Buna! Trebuie sa fi cat mai sigura pe tine, nu se intampla nimic rau daca vorbesti cu un baiat.Pana la urma e si el om si in stilul asta nu o sa iti faci niciodata un iubit.Foarte bine ca esti frumoasa dar e important sa fi frumoasa si pe interior. Legat de stilul vestimentar te imbraci cum te simti tu bine.Asta e cel mai important. Sper ca te-am ajutat.laughing)