| blackberrygirl a întrebat:

Am si eu o problema existentiala. Nu stiu daca sunt frumoasa sau urata. Parintii, rudele, prietenele imi spun ca sunt frumoasa. Cand merg pe strada, unii baieti imi spun: "fata ce frumoasa esti", "fata imi dai numarul' de telefon", etc. DAR exista anumite persoane(si fete, si baieti) care imi spun sau ma vorbesc pe la spate ca sunt urata, ca sunt grasa, ca ma imbrac prost, etc. Eu nu stiu pe care sa-i cred. Evident ca parintii ma vad frumoasa pentru ca sunt copilul lor, prietenele imi spun ca sunt frumoasa ca sa ma linguseasca, cocalarii imi spun ca sunt frumoasa pentru ca n-au cui sa i-o traga si spera si ei la o cordeala. Asta inseamna ca cei care ma fac urata sunt de fapt cei care spun adevarul? Sau e vorba de invidie? Nu stiu pe care dintre aceste tabere sa o cred. Voi ce parere aveti? Stiu ca frumusetea nu e cel mai important lucr in viata, dar vreau sa stiu si eu cum sunt in realitate pentru ca daca ma uit in oglinda, nu pot sa ma apreciez corect singura.

8 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Tine minte. ce iti voi spune acum, si sa nu uiti pana oi muri.
Nu conteaza cum arati, ci cum gandesti.
Mi-a fost spus o data de o femeie pe cand eram doar un copilas si aveam complexe.
Bine, acum nici sa nu exageramhappytoate au o limitatongue

| Narcis2007 a răspuns:

Depinde de la persoana la persoana.

| Roses a răspuns:

Ce intrebari straight face Tu cum crezi ca esti? Frumoasa sau urata? Daca tie iti place cum arati, ce-ti mai pasa ce zice cutare?

| annaangel17 a răspuns:

Eu zic ca e vorba de invidie cand zic ceilalti ca esti urata si grasa..Nu cred ca e adevarat, daca ceilalti iti spun alt lucru.75% iti spun ca esi frumoasa, 25% urata.Eu i-as crede pe cei din 75%. Sper ca ai inteles ce ti-am spus

| omik a răspuns:

laughing Uf... fata draga nu mai asculta ce spun toti retardati k nu conteaza parerea lor.Conteaza doar ce crezi tu despre tine.Conteaza sa fi tu insis ....sa nu incerci sa te dai altcineva o sa fie bine. Uite asa procedez si eu

| johnsmith1890 a răspuns:

Salut. Nu ar trebui sa asculti parerea altora cine te apreciaza te apreciaza asa cu esti tu fara linguseala sau alte prostii. Trebuie sa ai incredere in tine happy cati ani ai?

| blackberrygirl explică (pentru johnsmith1890):

17 jumate

| johnsmith1890 a răspuns (pentru blackberrygirl):

Stai linistitawinking Gura lumii si vantu nu-l poti opri niciodata happy Lumea e invidioasa