| MissPussy a întrebat:

Cum imi dau seama daca un baiat ma place? Stiu ca intrebarea asta a fost pusa de nenumarate ori dar vreau sa imi spun povestea mea.
Deci: Anu trecut imi placea de un baiat (Andrei). Si mi-a placut de el pana la sfarsitul clasei a 5-a si un pic din inceputul clasei a 6-a. Acum suntem la sfarsitul clasei a 6-a.
Ma rog trecem peste, cum spuneam mi-a placut foarte mult de el, am stat cu el in banca, dar imi spunea ca nu ma place dar totusi am gasit in ghiozdanului o foaie pe care scria pe cine plac si era numele meu + al unei colege dar eu eram pe primul loc ( bine asta a fost anul trecut).
Acum stiam ca lui ii place de fitoasa clasei, bine nu ma mai interesat decol de el de abia daca mai vorbesc cu el dar acum azi la scoala a vb destul de mult cu mine si a facut glume pe seama unui coleg care nu il suporta nimeni. Dupa la sport eu stateam pe o bancuta din spatele scolii si vine Andrei cu un priete de al lui foarte bun (care e si coleg cu mine) si il impinge peste mine si nu stiu ce a zis ceva de mine (colegul respectiv). Mai tarziu cand ne jucam handbal cand facea ehipele el era capitan si m-a ales pe mine prima in echipa lui.
Anu trecut imi spunea ca nu ma place si saptamana asta deodata s-a trezit sa vorbeasca si cu mine? Ce sa cred? Ca ma place? Mentionez ca eu nu il mai plac dar vreau sa stiu ce parere avezi voi si sa stiu cum sa il abordez.

Răspuns Câştigător
| iasss a răspuns:

Probabil a vazut ca fata aceea care e fitoasa clasei, umbla cu nasul pe sus si ii plac baietii mai mari sau pur si simplu si-a dat seama, acum din cate am citit prea tarziu ca tu il placeai cu adevarat. Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el, sa te comporti normal si dupa el daca va vedea ca tu il bagi in seama, ii dau atentie probabil iti va spune chiar el ca ii place de tine. O alta varianta ar fi sa vorbesti cu un prieten de al lui de care e mai apropiat si poate ai norocul sa iti spuna el.