| alinagyo a întrebat:

imi place de un coleg de clasa de la sfarsitul clasei a 11-a, si nu stiu cum sa-i arat asta....De obicei cand ma baga in seama si ma intreaba diverse chestii,nu schitez nimic incerc ca el sa nu-si dea seama ca il plac, stiu ca fac rau dar imi e teama de un raspuns negativ.Dar acum m-am hotarat sa ii arat suptil ca il plac.Prietena mea cea mai buna este de la alta clasa si vine mai mereu pe la mine si imi spune ca il vede ca se uita la mine,si cand intorc capul spre el,se uita in alta parte.El se comporta cu ceilati ca si cheloo,dar cu mine mereu e respectuos,si pe mine ma intreaba pe mess de scoala,la scoala la fel (adica din toti pe mine si-a gasit sa ma intrebe laughing) ). deci voi ce spuneti? Sa-i arat ca il plac (subtil ca sunt cam timida big grin ) Si daca da, cum?

5 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

Modul asta este cel Mai Indicat pentru a il face sa intelega ca il placi.Ok sa iti dau cateva Ponturi.Vb mereu cu el si Incearca sa ii ceri Sfatu chiar daca tu te-ai descurca si singura. Iesi cu el In Oras sau Invita-l la un Film sau Bate apropouri legat de asta poate o face el.Cand Va Intalniti Sare-i in brate, stai la in in Brate. Tine-l de gat.Saruta-l Pe Obraz sau daca te tine pe gura si apoi ca si cum nu s-ar fi Intamplat ceva aiurea vezi-ti de ale tale. cand stai cu el atingel Subtil pe Mana ca si cum a-ti vrea sa va Impreunati degetelele.Trebuie sa Priceapa daca stie ceva despre Fete si cum se comporta cand le Plac un Baiat.

| Chamberlin a răspuns:

Salut,
Arata-i ca il placi, poate ca si el simte la fel ca si tine, daca esti timida nu ii spune direct ci arata-i putin cate putin.
Bafta!

| Public22 a răspuns:

E foarte simplu, fa-te putin interesata de el si de acolo va stii el ce sa faca. Fa rost de numarul lui si trimite-i un mesaj, orice subiect. Daca te place va continua sa-ti trimita si el mesaje dupa. Succes.

| unknøwn a răspuns:

Subtilităţi în clasa a doişpea.
Hai că asta-i culmea!
Astea-s maxim de clasa a 7-a.
Se presupune că în clasa a 12-a eşti destul de matură încât să îi spui ceea vrei.

| alinagyo explică (pentru unknøwn):

Sa stii ca nu-i asa laughing.Te inseliwinking, personalitatea nu ti-o schimbi, si nu e o regula sa devii puternica odata cu varsta.Asa sunt eu, timida si fricoasa cand vine vorba de iubire si te a o marturisi anumitor baieti.Dar asta nu inseamna ca nu sunt o fata puternica in alte privinte, este strict cu acest baiat si cand e vorba de dragostewinking