| anonim_4396 a întrebat:

cum pot sa il fac pe iubitul meu sa iasa si cu mine la o plimbare in parc? suntem de 1 an si 4 luni impreuna suntem din aceeasi clasa si el si eu suntem mai lenesi de fel am si facut dragoste, si e un parc mare aproape de noi si el nu vrea sa ne plimbam pe acolo deoarece o colega de clasa sta pe acolo si ii e frica sa ne vada (noi vrem sa tinem relatia in secret deoarece colegii vor face misto de aman2 si am zis ca asa ar fi cel mai bine) dar nu vrea si el sa ne plimbam in nici un parc mereu gaseste anumite scuze de obicei ne plimbam printre blocuri, acum gaseste scuza ca e iarna la primavara va gasi scuza ca abia sia reparat pc-ul si nu iese din casa la vara va gasi scuza ca e ocupat cu prietenii sau ca s-a angajat si n-are timp si la toamna gaseste scuza ca am inceput scoala si n-are timp dar cand vine vorba sa ne vedem la mine acasa sau la el acasa sa facem dragoste are mereu timp si mereu cand e sa iesim iesim pentru o ora sau doua dar mereu ne plimbam printre blocuri, nu ma plang ca nu ne vedem de vazut ne vedem des, o data sau de 3 ori pe saptamana dar vreau sa il conving cumva sa mergem si intr-un parc, niste sfaturi sugestii? si credeti ca merita sa ma cert cu el din cauza asta? de iubit ne iubim foarte mult si mereu ma suna vorbim o ora sau jumatate de ora la tel pe zi plus ca daca nu-i raspund la mesaje isi face multe griji tongue

Răspuns Câştigător
| Narcis2007 a răspuns:

Nu are rost sa te certi cu el...lui cred ca ii e mai frica decat tie

7 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Stiu si eu ce sa zic?! Atunci cand imi place o fata, cand o iubesc, nu simt nevoia de a tine secreta relatia cu ea ci dimpotriva, mi-ar placea sa stie toata lumea, m-as mandri cu ea si nu m-ar afecta absolut deloc faptul ca vor face colegii misto, pentru ca as sti ca sunt doar invidiosi. Eu ma gandesc ca nu cumva sa ii fie rusine cu tine si sa te tina doar pentru sex. E doar un idee... poate ma insel.

| Alex0194 a răspuns:

Eu zic ca mai bine nu ati mai tine relatia in secret ca nu are nici un rost. Daca fac misto treaba lor, nu-i bagati ins eama si odata o sa se sature; o sa zica asta de ciuda ca nu au si ei o relatie/ sau o relatie asa de apropiata.

| Alexakos a răspuns:

Da merita sa te "certi" cu el spune-i ca nu esti un obiect si nici un animal de companie vine te scoate afara o ora doua si dupa aia mai vb dupa nu stiu cat timp, esti si tu fata totusi vrei sa mergi cu el in parc in oras undeva nu numa dupa blocuri ca nu esti caine dar de sex are timp, spuneile. si spune-i ca daca nu vrea sa iasa cu tine inseamna ca nu te iubeste mai atacal asa un pic. si daca care cumva vrei mai multe detalii cum sa te comporti cu el sau ce sa faci intra pe cristo_thyra13@yahoo. daca vrei. bafta

| alone a răspuns:

Asta e iubire? eu am o relatie la distanta si daca asi putea sa-l vad in fiecare zi st sigura ca nu sar pune problema, inteleg faza cu colegi si al meu are pr care nu ma prea agreaza si am avut probleme si noi dn cauza lor dar asta nu inseamna ca tr sa ne ascundem, exista 2 lucruri in viata care nu se pot ascunde : dragostea si baniihee hee cum se poate sa t refuze cu asea ceva? roagal cat de frumos poti u gaseste o modalitate si fal sa nu t poata refuza gandeste-te u bine eu asi putea sa-ti zic c si cum dar nu-l cunosc si ar fi aiurea ca poate nu se potriveste c zic eu cu felul lui d a fiihappy:*

| Tetitza a răspuns:

Am ideea este ca prietenea lui de clasa s-ar putea sa fie o fosta iubita sau actuala pentru ca e cam ciudat sa vrea sa va intalniti doar la el sau la tine acasa s-ar putea sa fie si cu alta de ferit nu prea are de ce sa se fereasca chiar daca sunteti in scoala si eu am prieten si am avut si in scoala dar nu facea asa si iti zic ca s-ar putea sa aiba pe alta deoarece este cam absurd poate si cu ea procedeaza la fel si poate ea nu ii da ce ii dai tu nu stiu ce sa zic nu cred ca e lens fiecare cred ca iubeste macar un pic sa mearga cu iubita in parc :X e romantic intr-un fel hai pwpici :X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna.mie nu mi se pare ceva normal ceea ce face iubitul tau.
si eu ca al meu ma cert dar pentru ca el vrea sa mearga la un film sau la un suc ca mine si eu kateodata zic ca n-am chef.dar nu intotdeuna.eu zic ca nu te merita, lasa-l si iti vei gasi un baiat care nu va refuza sa iasa ca tine la un suc, la o plimbare etc.

| mari_4634 a răspuns:

Ma daca il iubesti si te iubeste nu aqr trebui sa ii fie friga ca il vede cineva pentru ca pana la urma esti iubita lui