| cryss_9067 a întrebat:

Cum sa il fac pe fostul iubit sa se intoarca la mine? Ne-am despartit din vina lui.Adica m-a sunat si mi-a sp ca nu mai putem fii impr.pentru ca are niste probleme.si s-ar putea sa plece din tara.si nu vrea sa-mi faca rau ca tine la mine.nu stiu ce sa mai cred.nu mai da nici un semn.nu-mi raspunde la mesaje.am incercat sa discut cu el fata in fata... dar nu vrea. fuge de mine.Va rog ajutati-ma!love struck

Răspuns Câştigător
| Denyuzzu a răspuns:

El nu vrea sa iti raneasca sentimentele... de ce vrei sa ti le ranesti tu? O relatie la distanta e foarte dificila. Nu poti sa il simti, auzi, vezi. Cel mai bine pentru voi ar fi sa incercati sa fiti impreuna daca se mai intoarce inapoiwinking

4 răspunsuri:
| answer a răspuns:

Daca a hotarat el asta si nu a avut curajul sa ti-o spuna in fata, nu-l crede pe cuvant cand ti-a zis de probleme; probabil ca asa a scapat de tine! Ar mai fii o posibilitate: sa fie atat de matur incat, neraspunzandu-ti la mesaje, sa te faca sa intelegi ca nu mai puteti fii impreuna pentru ca el chiar are probleme! Dar mai rari astfel de oameni! Mai bine incearca sa il uiti (sa nu zici ca este greu - daca iti propui si mergi pe ideea ca vrei sa-l uiti, vei reusi intr-un final) si sa iti gasesti pe altcineva; Mi se pare un mare las daca nu accepta sa discutati fata in fata; probabil sa nu-l bufneasca rasul de cat te-a mintit! Iti zice un baiat asta! big grin

| Linda a răspuns:

Lasa-l in pace. Daca se hotaraste, te va suna el.

| Andreea_3517 a răspuns:

Stiu pretextul asta cei mai multi baieti folosesc ideea ca ti mai bine tie si nu stiu ce.si actualul meu prieten primavara trecuta am stat si n-am stat impreuna si a mers in sp si a zis ca mai bine nu mai stam ca ii mai bine pentru amandoi si am stat si l-am asteptat pana a vn sa vada ca tin la el si cand a venit iar nu stia daca vrea sau nu desi ii placea foarte mult de mine nu vroia.iar in iarna de craciun am iesit cu mai multi prieteni si am ramas impreuna de atunci.deci incearca sa il convingi ca nu ii mai bine pentru tine si ca daca trebuie il astepti pana se intoarce ca il iubesti mult cel putin asta am zis eu.acum prietenul meu e dus iar nici nu sti cum ma simt azi a plecat plang tremur si mi rau intruna il iubesc mult.si nu stiu cat sta ca a terminat scl si a mers la lucru dar sper ca nu sta mai mult de 2 luni si asta e.crying

| alina_8112 a răspuns:

Pai poti sa ii spui ca vrei sa iti spuna adevaru oricat ar durea de tare... spune-i ca tu il iubesti si ca iti face mai mult rau asa daca nu sti adevaratul motiv si ca tu esti dispusa sa il iubesti oricate probleme ar avea thinking spune-i ce simti si aminteste-i de momentele frumoase petrecute impreuna