| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa il fac pe fostul meu iubit sa se intoarca la mine nu prea stiu cum sa si de aceea va rog sa ma ajutati ne am despartit de doua zile si simt ca nu mai pot fara el va rog sa ma ajutati sad

4 răspunsuri:
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Daca i-ai gresit, ai curajul si cere-i iertare. Daca i-ai aruncat cuvinte grele, retrage-le cat mai repede. Si altadata te sfatuiesc sa nu o mai faci. Cuvintele dor cel mai tare si nu se uita. Daca are pe altcineva, atunci cred ca este in zadar. Inseamna ca el a facut o selectie si a ales. Vei insista degeaba. Daca nu este nimic din toate cele de mai sus, prinde curaj si spune-i adevarul. Oricui i-ar place sa se stie iubit. Dragostea este cea care moaie orice inima, oricat de impietrita ar fi. A-i spune ce simti, a-i povesti chiar despre dorul care te copleseste, nu este deloc o umilinta. De cele mai multe ori dragostea marturisita este singura cale de rezolvare. Incearca mai intai finut, cu un sms pornit din inima. Apoi cu un telefon. Daca il iubesti atat de mult, nu este nicio rusine daca ajungi la implorare. Si acest gest tot din iubire face parte. Iti doresc mult succes si sa nu mai ai niciodata ocazia sa suspini!

| d33a a răspuns:

Mai bine ti-ai face alt iubit. Daca v-ati despartit din cauza ca el nu te mai iubeste degeaba insisti sa se intoarca la tine. Dar, daca v-ati despartit din cauza unui conflict cel mai bine ar fi sa va impacati. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primul rand, vorbeste tu personal cu el.(nu pune pe altcineva sa vorbeasca). Incearca sa afli motivul datorat despartirii. Nu insista foarte mult, doarece poti inrautati situatia.Incearca sa pari indiferentasi vezi reactia lui.In cazul in care el nu mai simte nimic pentru tine, e bine sa incerci sa te resemnezi.:-(

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Primulm pas este sa vezi daca te mai iubeste si te intreb cu sa afli nuuu? pai uite aranjeaza o intalnire in 5. 2 fete si 3 baieti in care sa fie si fostul iubit. incearca sa-l faci gelos prin a filtra cu alt baiat si apoi spre intoarcere prefate ca te-ai pierdut impreuna cu el. Sii de aici incearca sa te gandesti tu singura.