| anonim_4396 a întrebat:

Bună! Cum vi se pare asta: uneori când ma vad cu partenerul meu, deși eu am grija de nevoile lui sexuale, el de ale mele nu. Pe scurt: eu ma dau peste cap de fiecare data sa îl satisfac, nu s-a întâmplat aproape niciodată să îl refuz, ii fac orice își dorește, el sa zicem ca ejaculează de 2-3 ori din diverse tipuri de stimulare, după care nu ii pasă ca eu nu am terminat și nu se oferă sa mă aducă la orgasm în niciun fel. Practic, ma trimite acasă neterminata. E normal? Astăzi chiar mi s-a pus capsa rău pe faza asta și mă gândesc să nu cumva să exagerez eu. Mie mi se pare nesimțire, mai ales ca azi i-am zis că simt o mare nevoie să termin și eu și a părut că îl doare în fund. Fără răspunsuri date la mișto, va rog.

Răspuns Câştigător
| Lizuca1234 a răspuns:

Cum îl înveți, asa îl ai. Al tău e puturos și mitocan. Nu știe ca absolut întotdeauna femeia termina prima. Și el ca bărbat trebuie sa facă orice ca să te urce pe pereți, ca după aceea altfel stați de vorba? Discuta și explica - i, dacă e nevoie chiar dirijează-l, poate ca nu știe ce sa facă mai exact. Dacă nici asa nu merge, trimite-l la mă-sa.

| mihai69 a răspuns (pentru Lizuca1234):

"Dacă nici asa nu merge, trimite-l la mă-sa."... poate-l învață ea.
winking
===
On topic: când te mai vezi cu el, nu te "ocupi" de el până nu îți oferă minimum un orgasm.
Sau îți cumperi un vibrator și când vă sexați, îl pui la treabă.

24 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Ai fi mai fericita daca nu ai mai face sex deloc cu nimeni fara casatorie. Daca tu nu te resoecti, nici altii nu o vor face, doar se vor folosi de tine.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

E normal? Nu, dar dacă nu îl educi, așa va fi până îi dai papucii. Te folosește ca obiect sexual. Nu ești parteneră.

| Emilian65 a răspuns:

Dacă nu te satisface și nu vrea sa faca nimic și pentru tine, atunci cauta un alt baiat care sa te facă sa te simți și tu bine.

| Hammurabi a răspuns:

Încearcă pur și simplu să schimbi ordinea.
Nu-i fă nimic până nu "prestează" el primul.
Ce e așa greu?
Îi spui frumos "astăzi tu începi".
Alte soluții nu prea ai.
laughing

| Goete a răspuns:

Spune-i ca il suni pe Ionel, ca acum e randul tau.
Nu e un raspuns la misto, ar trebui sa inteleaga aluzia nu?

| Goete a răspuns:

Normal e ca tu ca fata (daca sunteti hetero si esti fata) sa ai orgasme multimple pana el are unul

| ywar a răspuns:

Eu faca as fi femeie l-as bate de s-ar c@c@ pe el de durere. Ii dai cu furtunul peste organ..sau la talpi pana face ce trebuie.
Daca nu preferi varianta violenta paraseste-l fara nicio explicatie. Il lasi cu ochii la cerul albastru.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O femeie face orgasme cu un bărbat care știe cum să i le facă.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bravo, mă! Căței ani ai?

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Sunt mai mare de vârstă.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Am mai mulți ani.

| Delocimportant a răspuns (pentru anonim_4396):

Da-o-ncolo treaba, frate. E prea complicat. E grea viata fara o femeie, dar devine complicata cand ai una. Trebuie sa fii mereu la ordinele ei, ca sa nu se supere, vezi Doamne.

| Lizuca1234 a răspuns (pentru anonim_4396):

Du-te și plimba ursul. Nu are nici un sens ce aberezi tu pe aici.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bravo!

| Catalin77945 a răspuns:

Nu e ok, ar trebui sa-i explici frumos problema sa inteleaga.

| gogugogugogu a răspuns:

Lipsesc sentimentele, lipseste dragostea, lipseste respectul, lipseste bunul simt, din punctul meu de vedere toate acestea lipsesc din partea lui, doar respect si bun simt daca exista, altfel trebuie sa se comporte in pat. Cred ca esti doar un obiect sexual pentru el, poate e mai bine sa-ti cauti un alt partener care sa te aprecieze.

| alexandradlr a răspuns:

Vorbește frumos cu el și dacă nu înțelege cauta altul asta este viata merge ân ainte.

| armand69 a răspuns:

Evident nu este ce iti trebuie, unii sunt egoisti si insensibili, oameni care trebuie evitati.eu nu concep ca partenera mea sa nu aiba macar un orgasm inainte sa termin

| Kiran a răspuns:

Asa sunt unii. "barbati". Nu are nimeni de unde sa stie cum si cat este minim pentru satisfacerea unei femei. decat daca auzi "tutorialele" altor femei experimentate si nu cred ca o sa doreasca nimeni asa ceva. in situatia ta tot ce poti face este ori ii impui cerinte, sa inceapa mai intai cu tine si cand te simti bine incepi tu pentru el, iar daca nu vrea asa ceva, ii zici sa incepeti fiecare manual pentru el apoi cand va simtiti ok incepeti intre voi. (suna ciudat. stiu)

| BoboBobo6717 a răspuns:

Eu zic că ori nu știe să te termine, ori nu vrea. Din două, una. Și foarte puține femei se termină doar făcând sex, trebuie să te ajute.

| BoboBobo6717 a răspuns (pentru BoboBobo6717):

Și nu, nu e normal. Devi frustrată și nu o să iti mai dorești să faci sex cu el

| CatalinMihai1989 a răspuns:

Nasol... si apoi se intreaba de ce este inselat sau parasit...
EU, cu partenera, mai mereu cu 69, clitorisul, in timpul penetratrii viganele degetele pe clitoris.
Sa stii ca mult barbati nu stiu ce inseamna clitorisul, le este scarba sa se joace cu el sau pur si simplu habar nu au ca in timpul penetrarii vaginale mana lui ajunge la clitoris ( depinde de pozitie).
Important estr ca unghiile sa fie taiate incat sa nu te raneasca jos.
Ca sfat? Incearca sa vorbesti cu el deschis. Ajungeti la un compromis, iar DACA te va refuza refuzal si tu.