| anonimrx777 a întrebat:

Bună TPU! Ma tot frământă o întrebare si sper ca voi găsi raspunsul la voi.
Mi-am început viața sexuală in urma cu 2 luni, deși unele acte au durat destul de mult, nu am ajuns niciodată, ca fată "să termin"/să am orgasm. În schimb, am avut odată când partenerul meu lucrahappy cu mâna in interiorul meu, u know. Cum pot avea si care e cauza pentru care nu ajung la acea placere maximă si la orgasm?
p.s. nu m-am masturbat niciodata singura, doar iubitul meu mi-a introdus degetele dar eu niciodata, eu pe mine, sa introduc degetul sau orice altceva(am 17 ani)

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

La 17 ani nu este deloc varsta la care sa iti incepi viata sexuală, in primul rind organele sexuale nu sunt dezvoltate, trebuia sa astepti macar pana la 18-21 de ani, sau si mai bine era daca te casatoreai pe la 22 sau 25 de ani si atunci i ti incepeai viata sexuala alaturi de soțul tau, nu cum ai procedat acum.

| ywar a răspuns:

Probabil e un dobitoc care nu stie sa se comporte cu o fata in pat. Sfatul meu este sa te desparti de el devreme ce el nu are grija de tine. Arunca-l fara mila, ca pe o masea stricata din viata ta. Vei gasi pe altcineva mai bun. Garantat. Barbatul care nu-i ofera femeii sale momente tandre in care ea sa se simta dorita NU merita nimic. Ah, da! Merita sa fie batut sau daac ai boala pe el reclamat la politie ca te-a violat! Ii dai stress. Sunt realist si cinic poate, dar foloseste in vremurile pe care le traim.

| GeorgeCazan a răspuns:

Păcat ca ai parte de un asemenea dobitoc ca partener. Ti-ai început viața sexuala, dar nu stii ce e aia placere sexuala. Ala te f.e doar pentru plăcerea lui și nici asa nu știe ce face. O partidă de sex trebuie făcută ca ambii parteneri sa fie satisfăcuți, poziții mai multe, penetrări rapide, penetrări lungi, mici pauze eventual. Dacă partenerul are si penisul mic și mai e bătut în cap (din cate se pare), șansa să fii vreodată satisfăcută e spre 0.

"Cum pot avea si care e cauza pentru care nu ajung la acea placere maximă si la orgasm?" schimbă taurul, vorba unui clasic în viata, ca actualul e vițel.

| Maria1678 a răspuns:

Nici eu nu simt absolut nimic, simt si atracție fizica si are si penisul mare dar nu înțeleg de ce.sad imi doresc asa mult sa fac squirt

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Maria1678):

Ia-l frumos de minuta si mergeti la un sexolog. Sau luati frumos si documentati-va impreuna. Faptul ca il are mare e irelevant. O prietena de-a mea imi povestea ca fusese cuplata cu unul care o avea pin' la cot si a fost cel mai plictisitor partener pe care l-a avut vreodata, iar cel mai tare sex ever l-a avut cu unul care o avea minuscula. So... https://www.youtube.com/c/HelenaNista

| ywar a răspuns (pentru Maria1678):

Citeste raspunsul meu, desparte-te de dobitoc. Nu merita!