| Ikura a întrebat:

cunosc un baiat de 2 ani.La inceput nu vorbeam prea mult, eram mereu seriosi cand discutam ceva, dar pe parcurs ne-am apropiat si acum putem vorbi orice, radem, glumim. Ei bine de la o vreme am inceput sa tin la el mai mult decat ar trebui.Ne alintam, vorbim dulce unu cu celalalt dar stiu ca pentru el asta este o gluma.Are prietena de cativa ani si stiu ca o iubeste mult.Nu as incerca in nici un fel sa intervin intre ei, nu ca as avea vreo sansalaughing. Deci ce sfaturi imi puteti da in a scapa de aceste sentimente de, hmm, iubire? Si fazele gen "nu mai vorbiti o perioada" si "gaseste pe altcineva" cad.

2 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Nu te mai gandi la el ca la un posibil iubit, ci ca la un prieten. O sa fie greu, dar aminteste-ti ca asa e corect pentru toti. Mai vorbeste si cu alti baieti, nu lasa ca el sa-ti ocupe majoritatea gandurilor, lasa loc si altcuiva daca vrei sa pastrati prietenia.

| neutrino a răspuns:

Nu inteleg de ce te deranjeaza o atfel de prietenie clasica dintre doi oameni, dar, ma rog, este problema ta. In conditiile impuse de tine, nu ai cum rezolva problema daca nu vrea el sa se desparta de prietena lui. Dar tu, fata intelegenta, ai putea veni catre el cu o oferta mai buna. Trebuie sa cedeze, om este, ca doar n-o fi din piatra!