| redfoxxi a întrebat:

daca am facut sex neprotejat marti, iar joi mi-a venit menstruatia as putea sa raman insarcinata? El nu a lasat in mine, insa noi doi am mai facut neprotejat si nu am ramas, doar ca niciodata nu am facut inainte cu cateva zile de ciclu.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

O femeie poate sa ramana insarcinata doar in cazul in care intretine un act sexual neprotejat cu ejacularea spermei in vagin, insa obligatoriu trebuie sa fie indeplinita o conditie si anume, SARCINA se poate forma numai in cazul in care sexual a avut loc in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual. In cazul in care sexul are loc in ultimele zile ale ciclului tau menstrual probabilitatea de sarcina este practic inexistenta. Ultimele 8-9 zile dintr-un ciclu menstrual cand este cunoscuta cu precizie data inceperii menstruatiei, sunt considerate ca fiind cele mai sigure zile deoarece formarea unei sarcini se considera ca fiind teoretic imposibila deoarece lipseste cu desavarsire din organism OVULUL VIABIL. Este perioada in care se poate face sex fara nicio restrictie, perioada in care barbatul poate ejacula fara retinere in vagin, deoarece se considera ca femeia este nefertila in proportie de peste 99%. Menstruatia pornita reprezinta GARANTIA ca in proportie de 99, 99% in ciclul menstrual anterior nu s-a format o sarcina deci nici nidatia fapt ce a provocat eliminarea din organism a ENDOMETRULUI. Multa sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

Nu poti fi gravida.

| Fantastic7 a răspuns:

Si ce daca ai ramas? Din moment ce te-ai f^^^^ neprotejat inseamna ca ai cautat-o cu lumanarea